"Obdrželi jsme podnět, který se zabývá komunikací, kterou mezi sebou údajně vedli příznivci konkrétní politické strany," řekl ČTK Vítek. Bližší informace nemohl s odkazem na počátek vyšetřování poskytnout.

Podle komunikace měl Kubera řešit s radním Milanem Zunou například prodej městského majetku. "To už stejně nikdo nespočítá, všechno je skartovaný a na katastru to nikdo sčítat nebude, to je práce na léta, a když se na to někdo zeptá, tak si to číslo někdo vymyslel, je to kec a debatu vohnu jinam…," měl podle přepisů říct Kubera.
Kubera označil údajné přepisy za falzifikáty. " Nikdo takové přepisy mít nemůže, protože takové hovory se nikdy neuskutečnily. Celé si to někdo vyfabrikoval," řekl dnes ČTK Kubera. Podle jeho názoru distribuce materiálu, který se v první den komunálních voleb objevil i na zpravodajských serverech, ovlivnila výsledek voleb. "Na soud se kvůli ovlivnění voleb obracet nebudeme. Pokud se ale policii podaří zjistit, kdo je autorem, podáme my všichni, kterých se to týká, občanskoprávní žalobu na ochranu osobnosti," doplnil Kubera.
ODS pod vedením Jaroslava Kubery komunální volby vyhrála, získala skoro 27 procent hlasů. V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu bude mít osm křesel. Šest zastupitelů bude mít druhá Volba PRO! Teplice, čtyři hnutí ANO, po třech KSČM a ČSSD, dva Moje Teplice - TOP 09 a jeden hnutí Pro sport a zdraví - Teplice. O složení koalice strany a hnutí vyjednávají.