VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Políčili na zloděje vody

Teplice - Teplická společnost Severočeské vodovody a kanalizace zaznamenala vuplynulém roce klesající trend vpočtu neoprávněných odběrů. Lidé méně podvádějí.

24.1.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Filip Vlček

Vloňském roce bylo zjištěno deset „černých“ odběrů a to je oproti roku 2006oosm méně. Informovala otom Rumjana Loosová ze společnostiSčVK. Kontroly, které na území své působnosti provádí zaměstnanci SčVK, tak přináší své ovoce. Společnost bude vkontrolách pokračovat ivletošnímroce.

„Zda je odběr vody oprávněný či ne sledují SčVK intenzivně prostřednictvím častějších odečtů voblasti, kontrol vedoucích odečítačů, kontrol odběru vody na dispečinku, při výměně vodoměrů, při kolaudaci přípojky, při odstraňování poruch, kontrole výsledků kamerových zkoušek kanalizace a na základě oznámení občanů,“ informuje Loosová.

Konkrétně na Teplicku bylo podle záznamů vodařů vloňském roce odhaleno celkem 5neoprávněných odběrů. Ztoho přímo vTeplicích 1, vostatních případech se jedná ookolníobce.

Vodoměry se plombováním zabezpečují proti jakékoliv manipulaci a častější analýzou dat ze zákaznického systému se na případný neoprávněný čili černý odběr přichází ve velmi krátkém intervalu.

„Vpřípadě zjištění neoprávněného odběru (sem patří ipoškození plomby, neautorizovaná manipulace svodoměrem nebo nejčastěji nenahlášené vypouštění odpadních vod do kanalizace) postupuje společnost podle zákona a smlouvy na dodávku pitné vody zveřejného vodovodu a odvádění odpadních a srážkových vod do veřejné kanalizace,“ uvedla mluvčí společnosti.

Proti hříšníkovi je uplatněna vpřípadě existujícího smluvního vztahu pokuta a často také sankce vyplývající ze zákona ovodovodech a kanalizacích.

„Vpřípadě zjištění nepovoleného odběru pitné vody či vypouštění vody odpadní je dále doúčtováno ušlé vodné či stočné. Celkově se jedná očástky vněkolika tisících korunách a některých případech ivdesítkách tisíc Kč,“ podotkla Loosová.

Doposud největším případem černého odběru, byl odběr vody pro čerpací stanici pohonných hmot znadzemního hydrantu. Itento černý odběr byl odhalen zaměstnanci dispečinku společnosti. Teplická policie, jak včera potvrdila mluvčí Ilona Novotná, vloni neřešila ani jeden nahlášený případ krádeže vody.(pem)

Autor: Petr Málek

24.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Čistič bazénu si chmaták strčil do kalhot

Záchranář Petr Hakl

Lidé netuší, jaké jsou zásady první pomoci, říká záchranář horské služby

Petr Hubený: Chtěli jsme Modlany rozhýbat

Modlany /ROZHOVOR/ - Přátelé Modlanska oslavují své první desetiletí. Členy tohoto spolku spojuje zájem o rozvoj obce Modlany, příprava kulturních a folklórních akcí a snaha zachovat a zvelebovat historické památky.

Tolik nerostů pohromadě v Ústí už asi neuvidíte, říká geoložka Zuzana Vařilová

Ústí nad Labem /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - Až do 25. března lze navštívit expozici Minerály Českého středohoří v ústeckém muzeu. Podle kurátorky výstavy Zuzany Vařilové jsou k vidění ukázky vzácných minerálů z lokalit, které dnes již neexistují, ale i nejčerstvější nálezy. 

FOTO, ANKETA: Senioři chtějí cestovat po Ústeckém kraji zadarmo

Bílina, Ústecký kraj - Neplatit jízdné ve vlaku, autobusu a současně také v městské hromadné dopravě by chtěli důchodci na severu Čech. Nápad rady seniorů by přišel kraj zhruba na 100 milionů ročně. 

Bývalá geodetka Radka Tkačíková provází Čechy v Himálajích

Ústecký kraj - Pokud bych měl popisovat všechny sportovní aktivity rodačky z Harrachova, zabralo by to celou stránku. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>