Začátkem března opět s nožem v ruce přepadl trafiku v Proboštově, kde donutil obsluhu k vydání finanční hotovosti, tentokrát si odnesl tři tisícovky. Peníze mu však na dlouho nevystačily, a tak v úterý přepadl další provozovnu. Jeho cílem se stala drogerie v Proboštově, ale tentokrát odešel s prázdnou, protože majitelka zaktivovala alarm a zloděj se dal na útěk.
„Muž byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupeže, policisté podali návrh na vzetí obviněného do vazby. V případě odsouzení mu hrozí až deset let za mřížemi,“ dodal mluvčí policie.

Trocha čísel

V okrese Teplice přijali policisté od začátku letošního roku 34 oznámení o loupežných přepadeních. K dnešnímu dni je 11 případů objasněno.
V platnosti zatím zůstává také pátrání po pachatelích loupežných přepadení banky, herny a nebo čerpací stanice z minulých dnů.

Přepadení banky v Krupce

O valentýnském pondělí 14. února ve 14.30 hodin si přišel neznámý lupič pro peníze do pobočky Komerční banky v Komenského ulici v Krupce. Byl maskován kuklou, v pravé ruce držel pistoli a v levé modro-žlutou igelitovou tašku z hypermarketu Albert. Pracovnice za přepážkou mu pod hrozbou zastřelení musely naskládat do igelitové tašky peníze. Řádově se jednalo o statisíce korun.
Celé přepadení se odehrálo během čtyř minut a nikdo při něm nebyl zraněn. Podle přepadených žen a podle videozáznamu z bezpečnostní kamery byl pachatelem muž vysoký 175 až 180 cm, střední postavy, oblečený byl do tmavě modrých riflí, černé bundy v délce na boky a obutý byl do černých polobotek. Na hlavě měl černou kuklu.
U banky v době přepadení parkovalo vozidlo značky Škoda stříbrné barvy, pravděpodobně typ Fabia combi, které může s loupeží souviset. Policisté proto pátrají nejen po lupiči, ale také po pohybu tohoto auta na Teplicku 14.3. kolem půl třetí odpoledne.
Kriminalisté žádají o spolupráci při pátrání veřejnost. Veškeré informace, které by pomohly odhalit pachatele loupeže, přijme kterákoliv policejní služebna. (pem)