„Dřevo už je pryč, po odstranění zbývajících pařezů se srovná a upraví povrch a hřiště bude opět v provozu. Na opravu jsme vyčlenili 27 tisíc," popsala, jak si se škodami v Oseku poradili, starostka Lenka Říhová.

Také nový Městský sportovní areál, kde vichr napáchal největší škody, je už opět v provozu. Na odpis jsou ale podle rozhodnutí statiků šatny s veškerým příslušenstvím, které zničily popadané stromy. Ty teď čeká demolice, kterou už zastupitelé schválili. Škoda na tom, co bylo vybudováno v rámci dotací, byla vyčíslena na 300 tisíc korun.

Sportovcům pomohla škola

„Po dohodě s ředitelem základní školy, která je hned vedle sportoviště, našli zatím sportovci zázemí tam. Mohou využívat šatny, sprchy a mají tu i svoji kancelář. Bylo to rozumnější řešení, než investovat peníze do nějakých provizorií. Takhle vypíšeme výběrové řízení a šatny a zázemí necháme postavit nové, i když jsme s tím původně pro tento rok nepočítali," uvedla starostka Říhová.

Věří, že s vybudováním nových šaten a zázemí pro sportovce se začne ještě letos. Všechna sportoviště, mezi která patří fotbalové hřiště, tréninkové hřiště s umělou trávou pro fotbal, hřiště pro plážový volejbal, nohejbal, volejbal, atletické sportoviště, hřiště na badminton a multifunkční hřiště, mohou občané Oseka i organizace, které ve městě sídlí, využívat zdarma. Pro ostatní zájemce je na stránkách města ceník.

--------------------------------------------------------------------------

Jak se nedávno vichřice prohnala Osekem, se podívejte ZDE:

Bouřka na Teplicku? Nejhorší v kraji. Padaly stromy a střechy