Fousek je nezisková organizace, žijící jen z darů a příspěvků. „Situace je už naprosto nezvladatelná, potřebujeme pomoc. Už nemáme kapacitu ani prostředky na další příjem. V současné době máme kolem stovky koček. Jen z Teplic jsme se už postarali o 300 koček a nedostali jsme od Magistrátu ani korunu. Nedovedu si představit, co by s našimi koťaty a kočkami bylo, jestli se nám nepodaří sehnat krmení. Budeme vděční za jakoukoli podporu," obrátila se na nás jménem o.s. Fousek Irena Málková.

Fousek není klasický útulek, kam přijdete a uvidíte všechny kočičky na jednom místě. „Z finančních důvodů si takové zařízení nemůžeme dovolit. Takže se snažíme jak se dá. Naše čičiny jsou umístěny v domácích, zapůjčených či pronajatých depozitech nebo přímo v útulku v Úpořinách. Domácí depozita mají velkou výhodu v tom, že máme zvířátka stále pod dohledem a ty bojácnější se snáze začlení do smečky a rychleji si zvyknou na člověka. Můžeme lépe sledovat jejich zdravotní stav i vývoj jejich povahy," vysvětlují členové Fousku.

Podrobné informace i fotografie kočiček a kontaktní telefony najdete na www.fousek-kocky.cz.

Těší nás moc, že se každoročně do sbírky zapojují také děti ze školek i škol. Je dobře, že je často kruté životní osudy zvířat nenechávají lhostejnými. Díky lidské solidaritě a ochotě pomoci se už podařilo zachránit z otřesných životních podmínek a nalézt láskyplný domov mnoha zvířatům.

Příspěvky do vánoční sbírky pro opuštěné kočičky můžete přinést do redakce Teplického deníku v Kapelní ulici č. 4 v Teplicích denně mezi 8. a 15. hodinou. Děkujeme, že vám jejich osud není lhostejný. (ot)