Rozhovor s Petrem Heidenreichem, ředitelem marketinku a komunikace FK Teplice
Jak vlastně myšlenka uspořádat tuto velkolepou akci vznikla?
Myšlenka navazuje na spolupráci s AniFestem z loňského roku. FK Teplice ve svém projektu „V Teplicích je budoucnost“ chce působit na mládež, chce působit na veřejnost a akce promítání filmu na našem stadionu je ideální příležitostí, kdy na Stínadlech můžeme pořádat nejen sportovní událost, ale i akci pro školy. Můžeme k nám přivést děti, které na fotbale nikdy nebyly. Můžou u nás prožít nějaký emoční zážitek, který je na stadion přivede i podruhé. O to nám jde. Chceme aby si děti užily projekci a byly v pohodě, aby se ukázalo, že stadion může být nejen centrem sportu, ale i kultury.

Co fotbalový klub pro děti připraví?
Dáme k dispozici prostory, pořadatelskou službu. Zajistíme hladký průběh akce, aby vše bylo z bezpečnostního hlediska v pořádku, aby diváci měli pohodlí. Co se týče fotbalu, tak o něm to tentokrát nebude, půjde vyloženě o projekci filmu Fimfárum.

Ale využít této příležitosti k propagaci klubu, například oblíbenou gepardicí Jane je nabíledni, že?
Máte pravdu, uvažujeme o doprovodných akcích ve spolupráci s produkcí festivalu. Pravděpodobně se k celé akci připojí i vedení města, i z tohoto lze poznat, že AniFest je opravdu velká událost. Kolují dokonce zvěsti, že sledování projekce na Stínadlech může překonat rekord v hromadném sledování animovaného filmu. Jsme proto ve spojení s agenturou Dobrý den z Pelh– řimova a brzy se dozvíme víc.

Věříte, že tato akce zaujme ředitele škol, že uvolní děti a například vyhlásí jednodenní prázdniny?
Věříme, že to pochopí nejen teplické školy, ale i školy v regionu. Chceme ukázat celému regionu, že je náš stadion k dispozici. Akce se koná den po Velikonocích, snad tedy ve školách zareagují kladně a využijí této mimořádné příležitosti a dětem dají možnost stadion navštívit.

Co když bude pršet? Ohrozí déšť celou akci?
Ne, v žádném případě. Ani za nepříznivého počasí se není čeho bát. Všechna místa jsou krytá. Světelná obrazovka navíc funguje za každého počasí. Naopak kdyby bylo hodně sluníčko, tak také nenastane žádný problém. Z každého místa na stadionu je na ni dobře vidět. Školy začneme posazovat do míst, ze kterých je vidět nejlépe. Až poté je budeme rozmistňovat po celém stadionu. Každopádně ale nebudou na trávníku. Pět dní po této akci totiž hrajeme se Spartou významný zápas, chceme proto, aby trávník byl ve výborné kondici. Moc se na akci těšíme, zatím nevíme, jaký je zájem. Vše je na začátku.
V průběhu tohoto týdne se budou dávat dohromady počty případných návštěvníků. Doufáme, že akce vyvolá veliký zájem.