Agenda s poplatkem spojená zaměstnává na část úvazku osobu, která ho má administrativně na starosti a nad výběrem dozírá. Přičemž je ale tato služba ekonomicky nevýhodná. Vychází to z diskuzí ve finančním výboru města."Dávám proto v plén, že bychom o tom diskutovali napříč celým politickým spektrem a případně se dobrali k nějakému závěru," vznesl mezi zastupitele Mráček.

Podle náměstka primátora Hynka Hanzy jde o standardní poplatek. "Nikdy jsme ho neměli nastavený tak, aby z něj byl nějaký finanční zisk pro město," upozornil. 200 korun za prvního psa, 1000 korun za druhého.

Teplický magistrát. Archivní foto
Vysvědčení pro vedení Teplic. Oznámkujte radní i primátora ve čtyřech oblastech

"Pro město to je zejména evidenční záležitost. Ne každá činnost, kterou město dělá, jde do plusu. Navíc preventivně dáváme pejskařům, kteří zaplatí roční poplatek, 400 pytlíků na psí exkrementy. Zejména ale evidenční pohled je pro nás významný. Je povinné čipování. V rámci agendy poplatků za psy máme vlastní databázi, kdy k čipům, které jsou pouze pod číslem, přiřazujeme poměrně snadno kontakt na majitele. V případě, že se pak pes ztratí a najdou ho strážníci, mohou přes čip dohledat přímo majitele," zmínil výhodu této služby Hanza.

Podle primátora Jiřího Štábla se v současné době proto neuvažuje, že by se poplatek za psa v Teplicích rušil.

Střihání pásky při otevření venkovního slunění v Aquacentru Teplice.
Sundali boty i ponožky, aby přestřihli pásku v bazénku koupaliště v Teplicích