Novinkou v teplické porodnici jsou tři samostatné porodní boxy, které patří v současné době k moderním trendům v porodnictví. "Jsou plně vybaveny tak, aby byla zajištěna nejen vysoká úroveň péče o rodičku, ale i nezbytné soukromí, které k porodu náleží," uvádí v tiskové zprávě zástupci společnosti Krajské zdravotní (KZ), pod kterou teplická nemocnice patří.

Vlastní sociální zařízení, lůžko k odpočinku, lůžko porodní, relaxační porodní vana, žíněnky, žebřiny, závěsný systém pro aktivní porod, overbally, porodní stolička s bylinnou napářkou, či reboza šátky pro úlevu a polohování při porodu, to vše mohou nastávající rodičky v boxech očekávat. Šestinedělí pak maminkám nově poskytuje 6 dvoulůžkových pokojů s vlastním soc. zařízením, 3 nadstandardy a 1 rodinný pokoj s možností ubytování doprovodu novopečené maminky.

Charitativní kalendář herečky Barbory Mottlové pomohl jíž po třetí v řadě.
Charitativní kalendář herečky Mottlové pomohl Kristiánkovi z Teplic

Porodnice by měly být vizitkou každé nemocnice. Vše tu je téměř na dosah ruky, úžasné prostory nabízí nejen komfort a služby pro aktivní porod, ale i tolik potřebnou intimitu a možnost přítomnosti doprovodu," uvedla ředitelka Krajské zdravotní MUDr. Taťána Soharová.

Rekonstrukce prostor porodnice umožnila nové kapacitní možnosti. „Splnil se můj sen. Sekční sál pro akutní porodnickou operativu je součástí porodnice. Maminky, jichž se to bude týkat, již nebudou muset jezdit přes část nemocnice“, hodnotí výsledek přestavby MUDr. Tomáš Hrubý, ředitel teplické nemocnice.

Otevření teplické porodnice po rekonstrukci.Otevření teplické porodnice po rekonstrukci.Zdroj: Krajská zdravotní

Původní porodnice byla umístěna pouze v jednom podlaží. Díky menším prostorům nebylo možné ženám zajistit větší komfort a plné soukromí, především pak na porodním sále. Jak v tiskové zprávě uvádí Krajská zdravotní, cílem přestavby bylo toto přizpůsobit moderním potřebám. "Zásadně se to změnilo. Porodnice je koncipována na samostatný porodní sál a samostatné oddělení šestinedělí, kde je umístěno i oddělení novorozenců," zmiňují ve zprávě k otevření nových prostor zástupci KZ.

Teplická porodnice nabízí celou řadu služeb v souladu s moderními trendy porodnictví. Samozřejmostí je bonding, možnost nepřetržité přítomnosti doprovodu staršího 18 let u rodičky včetně přítomnosti u císařského řezu, vítán je doprovod dul či porodních asistentek, možný je za dodržení určitých podmínek i ambulantní porod.

Tohle vás také zaujme:

Vražda jak z hororu v Teplicích

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín

Více zde: Dealer měl v Teplicích zabíjet nožem i sekerou, je ve vazbě