Zdeněk Kettner (SPD), 47 let, Teplice, učitel, krajský zastupitelZdeněk Kettner (SPD), 47 let, Teplice, učitel, krajský zastupitelZdroj: archiv politické strany/hnutíZ Teplicka do křesel usedne jako nový poslanec Zdeněk Kettner. 47letý učitel z Teplic se dostal za SPD. Další teplický poslanec bude za ANO 2011. Dosavadní post ve volbách obhájil Jaroslav Bžoch. Končí Tereza Hyťhová, která kandidovala jako lídr za Trikoloru, ale tato strana se do Sněmovny vůbec nedostala.

Koalice Spolu bude mít čtyři poslance, nemá ale za Teplice. Dvě křesla z Ústeckého kraje mají Piráti a Starostové, ale ani zde nemají Teplice zastoupení.

47letý teplický pedagog Zdeněk Kettner je ženatý a má dvě děti. Přes dvacet let pracuje jako učitel fyziky a informatiky na druhém stupni základní školy. Ve volném čase dříve hrál závodně hokejbal, nyní se věnuje sportovní střelbě, airsoftu a působí jako trenér florbalu u mužstva starších žáků. Do SPD vstoupil v roce 2018, je člen OK SPD Teplice. Působí jako teplický zastupitel a je také v krajském zastupitelstvu za SPD.

Jaroslav Bžoch (ANO), 37 let, Teplice, poslanecJaroslav Bžoch (ANO), 37 let, Teplice, poslanecZdroj: archiv politické strany/hnutí„Děkuji všem voličům SPD za hlasy a důvěru. Budu dělat vše pro to, abych si ji zasloužil. O své práci na půdě parlamentu Vás budu informovat stejně, jako dosud o mé práci na kraji. S úctou Zdeněk Kettner,“ napsal v sobotu po skončení voleb a sečtení výsledků na svůj facebookovém profilu.

37letý Jaroslav Bžoch je český ragbista, politik a obchodní manažer, poslancem je od října 2017, v letech 2016 až 2018 působil jako zastupitel Ústeckého kraje, v letech 2014 až 2018 zastupitel města Teplice. Bývalý člen ODS, nyní člen hnutí ANO 2011. Jaroslav Bžoch je mistrem ČR v rugby league s týmem Krupka Dragons z let 2016 a 2017 a dlouholetým reprezentantem v tomto sportu.