Ve školách se během prázdnin pilně pracovalo. Malovalo se, v rámci plánovaných úspor energie se měnila okna a dveře. Rekonstrukcí prošly elektrické rozvody a někde se musely vyměnit podlahové krytiny.
Zatímco pro žáky a studenty zůstávají brány vzdělávacích ústavů stále ještě na několik málo dní uzavřené, školy samotné v tuto dobu rozhodně prázdné nejsou.

Týden před koncem prázdnin totiž patří chodby, třídy a kabinety výhradně pedagogům a ostatním zaměstnancům školy. Učebny je často potřeba nově vymalovat, kabinety mírně poklidit a chodby vyzdobit nástěnkami či uměleckými výtvory. Nový kabát a potřebné moderní vybavení dostala na řadě míst rovněž stravovací zařízení.

Sondovali jsme včera na některých teplických školách, jak se na nový školní rok připravují.
Například v Základní škole Edisonova Teplice proběhlo ještě před prázdninovým volnem setkání pedagogů s rodiči budoucích žáčků, během něhož byli všichni zúčastnění obeznámeni s běžným provozem i s organizací školního roku.
“Vítání prvňáčků bude mít na naší škole obvyklý charakter. Nic fenomenálního opravdu nechystáme, děti však i tento rok dostanou dárkové balíčky,“ řekl Deníku Vladimír Mašek, ředitel školy.
Zejména v posledních několika letech láká „Edisonka“ žáky na sportovní třídy, v nichž ve spolupráci s klubem FK Teplice vychovává budoucí fotbalové jedničky.

Otáčet se musí také na Základní škole Buzulucká v Teplicích, kde momentálně probíhají úklidové práce po instalaci nových elektrických obvodů.
„Ani na moment se nezastavíme. Přípravy, školení či schůze předmětové komise, to vše nám zabere spoustu času. Mimo to pořádáme také dodatečné zápisy do prvních tříd, tudíž o práci nemáme nouzi,“ uvedla Milena Hodková, ředitelka školy.
Napilno mají i v dalších teplických školách, potažmo v celém okrese Teplice.

Přestavba školní jídelny a vestibulu jistě příjemně překvapí žáky Základní školy Bílá cesta. Naplno tu probíhá výzdoba tříd i přípravy na vítání nových žáčků. Ředitelka Eva Vášová pro úplnost dodala, že o školu projevují v nejrůznějších ohledech zájem nejen rodiče, nýbrž také množství žáků, kteří by sem rádi přestoupili z jiných vzdělávacích ústavů.
I školáci se pomalu smiřují s tím, že prázdniny končí. Pro Milana Gutáka je to ale spíše radostná zpráva. „Do školy se docela těším. Hlavně na kamarády, které jsem celé léto neviděl. Písemky? Tak ty by nemusely být. Pak by to ve škole bylo dobré,“ konstatoval školák, který letos jde do osmé třídy.

MARTIN ŠIMEK