Tentokrát se jednalo o téměř 75 kilogramů živočišných produktů. Celníci zboží objevili při kontrole dodávkového vozu u obce Kladruby na Teplicku. Šlo o ryby, mořské plody a masné produkty. „Veterinární inspektoři zjistili, že dodávka přepravovala balené mořské ryby, plže, mlže a hlavonožce, dále se ve vozidle nacházely vepřové žaludky, vepřové uši, drůbeží pařáty, opracované tělo drůbeže s hlavou a pařáty, vše zabalené v igelitových taškách,“ upřesnil mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Potraviny byly přepravované při teplotě prostředí -10,8 °C a vyšší, u balených živočišných produktů je přitom požadovaná teplota uchovávání stanovena výrobcem na -18 °C. „Část produktů tak byla již povolená a část potravin nesla známky opakovaného zamrazení,“ upozornil Vorlíček s tím, že živočišné produkty zabalené v igelitových taškách neměly jakékoliv označení a postrádaly obchodní doklady. Přepravce potravin navíc neměl na tuto činnost povolení.

Inspektoři veškeré nebezpečné potraviny neznámého původu znehodnotili obarvením a přepravci nařídili jejich likvidaci v asanačním podniku. Ve správním řízení mu navíc hrozí až milionová pokuta.