Omezení se dotklo i pacientů s akutními potížemi. Část z nich musí záchranáři převážet k ošetření do okolních nemocnic.

„Masarykova nemocnice bude přijímat jen život ohrožující případy," řekl Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní, pod níž Masarykova nemocnice spadá.

Jak dlouho bude urgentní příjem uzavřený, nedokázal Jiří Vondra přesně říct. „Prostor bude uzavřený minimálně do úterního poledne," nastínil Jiří Vondra.

Požár vypukl kolem půl čtvrté odpoledne v jedné z ambulancí urgentního příjmu.

„Hasiči na místě zjistili zahoření kabelů ve stropním podhledu místnosti," uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Podle Marvana začali oheň hasit zaměstnanci nemocnice ještě před příjezdem jednotky. „Hasiči provedli dohašení," doplnil Lukáš Marvan.

Podle Jiřího Vondry se nikomu z návštěvníků nemocnice nic nestalo. „Evakuovali jsme celý prostor, vše se obešlo bez zranění," doplnil Jiří Vondra.

Pracovníci bezpečnostní agentury nemocnice zavřeli zhruba na hodinu vrchní část atria. „Šla jsem naproti návštěvě a najednou jsem viděla, jak se k nemocnici začínají sjíždět hasiči. Ti nás pak už nechtěli pustit zpátky," vylíčila jedna z pacientek.

Podle primářky z emergency Jany Bednářové chodí na volnou plochu před vstup do atria často kouřit pacienti a jejich návštěvy. „Mohlo se klidně stát, že nám tam přes otevřené okno vletěl nedopalek. Hlavní ale je, že se nikomu nic nestalo," dodala primářka.