Někteří zůstali uvíznutí na chodbách ve vyšších patrech, protože hlavní schodiště bylo zalité nedýchatelným dýmem.
Teprve až po příjezdu na místo se hasiči dozvěděli, že jde o prověřovací cvičení. Do té doby to nevěděli ani žáci a pedagogové. Bylo nutné evakuovat uvězněné žáky ve třídách. Proto na místo pod okna byla přistavena plošina.

Kouřila dýmovnice

O kouř na schodišti se postarala cvičná dýmovnice. Tu iniciátoři cvičení odpálili těsně před příjezdem jednotky hasičů. Od nahlášení požáru do příjezdu hasičských vozidel byla několikaminutová časová prodleva.
Oznamovatel totiž nejprve ohlásil požár na operační středisko, které je v Ústí (v Teplicích bylo operační středisko zrušeno). Tam museli pracovníci celou situaci vyhodnotit a posléze zalarmovat teplické hasiči. Od doby nahlášení do Teplic a příjezdu na místo uběhly dvě minuty, což je ke spokojenosti vedení hasičů.

Podle jednoho z iniciátorů včerejšího cvičení Pavla Antla, zástupce ředitele školy, proběhlo cvičení podle předpokladů. Škola si tak chtěla vyzkoušet přímo v praxi evakuaci osob a další zajištění likvidace případného požáru.
Roman Vyskočil, zástupce ředitele teplických hasičů, hodnotil cvičení také kladnými slovy.
Co se týče zásahu hasičů, jde o modelové situace, které se posléze ještě v učebně vyhodnocují. Z cvičení je totiž pořizován videozáznam, prostřednictvím kterého se poté řeší chyby.

Hasiči absolvují obdobná modelová cvičení několikrát do roka. V loňském roce například také měli poplach na vodojemu na Nové Vsi. I zde bylo nutné evakuovat lidi plošinou z vyšších míst. Mezi hasiči jsou také lezci. Lezecké skupiny mají svá samostatná cvičení, například na komínech nebo stěnách. Pro evakuaci dětí ze školy musela být použita plošina.