Zjišťujeme další podrobnosti.

V Dubí na Teplicku ve čtvrtek hořela budova bývalého hotelu. Podle hasičů požár možná někdo založil, protože na místě našli propanbutanovou lahev. Na začátku loňského prosince ve stejné budově policisté objevili velkou pěstírnu marihuany.


"Máme podezření na úmyslné založení. Požár měl více ohnisek, na místě jsme našli propanbutanovou lahev," řekl ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje Lukáš Marvan. Požár byl ohlášený v 03:40, likvidovalo ho sedm hasičských jednotek. Třípatrový dům s dalšími několika patry podkroví a sedlovou střechou je viditelně značně poškozený, ze střechy prohořela skoro celá jedna polovina.


Na začátku loňského prosince policie v horních dvou patrech domu objevila pěstírnu s více než 5000 rostlinami marihuany a na místě zadržela tři cizince. Policie tehdy hodnotu zadržených rostlin na černém trhu odhadovala asi na pět milionů korun.


Budovu vlastní společnost Corporeal Property Invest, která má v domě i oficiální sídlo. Na svých webových stránkách píše, že v místě provozuje penzion Pohoda. Telefonní číslo uvedené na webu ale nikdo nezvedá. Podle obchodního rejstříku se letos v únoru nakrátko stal sedmdesátiprocentním vlastníkem společnosti Jiří Dušek, známý spojením s ústeckou ČSSD. Dušek figuruje mimo jiné jako jednatel městského fotbalového klubu a v zimě převzal i firmu Ekofin PC, která do té doby patřila ústeckému primátorovi Vítu Mandíkovi a čerpá evropské dotace na přestavbu hotelu Větruše.
V prvním patře budovy měl být od ledna penzion pro seniory Senior Centrum Pohoda, hasiči ale na místě žádné lidi nenašli. Telefon ředitele Senior Centra Michala Slavíka není dostupný. ČTK v prosinci řekl, že si během svých návštěv v budově při přípravách centra ničeho podezřelého nevšiml, přestože tam tehdy policie v několika patrech objevila obří pěstírnu. "Jediná změna byl zámek na třetím patře výtahu. Majitel domu nám sdělil, že třetí patro pronajal a že si to tak nájemce přál," řekl ČTK Slavík.

čtěte také ZDE: Vietnamci v tomto hotelu tajně pěštovali marihuanu.