Mluvčí Hasičského záchranného sboru Nicole Zaoralová upozornila, že hasiči zasahovali u čtyř velkých požárů. „Mezi závažnými požáry jsou především požáry v domácnostech. Ty jsou také dle hasičských statistik nejtragičtější. Nejčastější příčinnou takových požárů je lidská nedbalost," uvedla mluvčí. Lidé by podle ní měli být opatrnější se svíčkami a prskavkami.

Po požáru v Českých Budějovicích musel být dům částečně zbořen, předběžná škoda je dva miliony korun. Příčina ohně se vyšetřuje. Tři lidé utrpěli zranění a devět hasiči evakuovali při požáru v bytovém domě v Červeném Kostelci na Náchodsku, v Bzenci na Hodonínsku způsobil oheň v kuchyni rodinného domu škodu předběžně vyčíslenou na 1,2 milionu korun. V Mostě hasiči likvidovali požár odpadu ve větrací šachtě podzemních garáží.

Letošní škoda přes 6,5 milionu korun je největší od roku 2009, kdy na Štědrý den hořela sklářská hala v Heřmanově Huti na severním Plzeňsku. Oheň tam tehdy způsobil škodu zhruba 250 milionů korun.

Nejvíce výjezdů k požáru měli letos hasiči ve Středočeském kraji, podle Zaoralové je to ale dáno hlavně tím, že je to největší kraj. V Moravskoslezském kraji vyjížděli hasiči k sedmi a v Ústeckém k šesti požárům. „Z hlediska ostatních událostí byl 24. prosinec pro hasiče klidný. Celkem vyjeli ke 192 událostem, což je o 30 procent méně, než je dlouhodobý denní průměr," doplnila mluvčí.