Svůj poslední kousek si mohl zapsat do deníčku začátkem prosince v areálu teplického nákupního centra. Kde také spadla klec.

Muž, který se vydával za pracovníka společnosti zabývající se prodejem elektroniky, vylákal od poškozené ženy finanční hotovost ve výši 35 tisíc korun. Za peníze jí přislíbil výhodný nákup a dodání elektroniky s údajnou zaměstnaneckou slevou. Slíbené zboží však ženě do současné doby nedodal a peníze si nechal.

Při vyšetřování tohoto případu policisté vzpomněli na podobný případ, který se odehrál před dvěma lety ve stejném nákupním centru. Tehdy museli věc pro nedostatek důkazů odložit, ačkoliv jisté podezření na pachatele měli.

Spis z archivu proto putoval zpět na stůl vyšetřovatele a ve spolupráci s policisty z obvodního oddělení se podařilo objasnit i několik starých případů.

Stejný pachatel vystupující pod smyšleným jménem v srpnu roku 2010 vylákal pod záminkou zakoupení stovky mobilních telefonů ze zástupce poškozené společnosti 400 tisíc korun, telefony mu ale nikdy nedodal. O měsíc později se na stejném místě vydával za manažera prodejen s nábytkem a opět natrefil na důvěřivce, kteří se nechali zlákat vidinou levného nákupu. Stejně jako v předešlém případě sliboval výraznou zaměstnaneckou slevu a podařilo se mu přesvědčit dvě osoby, které mu svěřily své peníze. Jednoho muže tak připravil o 25 tisíc, dalších 35 tisíc mu svěřila důvěřivá žena.

Jednáním podvodníka se bude zabývat soud, od kterého může odejít až s pětiletým trestem odnětí svobody. Budeme to sledovat.(dav)