V pracovních dnech od ranního výjezdu do 18 hodin budou všechny trolejbusové linky nově provozovány v intervalu 24 min. (linky č. 1, 2, 3, 5, 7, 9, 10 a 12).

V pracovních dnech od 18 hodin do konce provozu a o víkendech zůstává na všech linkách zachován interval 40 min. (linky č. 2, 5, 7, 10 a 13).

Jaké tedy budou změny na trolejbusových linkách:

Linka č. 1 bude převedena na novou trasu Nová ves Bílá cesta Zámecká zahrada Benešovo náměstí Plavecká hala Šanov II a zpět. Ze zastávky Šanov II budou všechny spoje pokračovat jako linka č. 5 přes Trnovany do centra a Řetenic. V úseku Benešovo náměstí Prosetice a zpět bude nahrazena provozem nové linky č. 9. Zastávku Třešňovka bude nově obsluhovat linka č. 10.

Linka č. 5 ze zastávky Šanov II budou v pracovních dnech od ranního výjezdu do 18 hodin všechny spoje pokračovat jako linka č. 1 přes zastávku Plavecká hala do centra a na Novou Ves.

Linka č. 9 bude nově v provozu v pracovních dnech od ranního výjezdu do 18 hodin v trase Prosetice Pražská Benešovo náměstí Hlavní nádraží Trnovany Anger a zpět.

Linka č. 10 bude nově po celou dobu provozu obsluhovat zastávku Třešňovka.

Linka č. 13 nově nebude zajíždět do zastávky Třešňovka.

Na všech linkách by měly jezdit pohodlné bezbariérové trolejbusy, které má ve vozovém parku k dispozici Arriva Teplice (přejmenovaná Veolia Transport Teplice).

Přes prázdniny došlo k renovaci některých zastávek. Například na Benešově náměstí byl opraven vnitřní záliv s Kasselským obrubníkem.

A při cestě na Novou ves už je nová zastávka (podívejte se na naši fotku). Prakticky nevyužívaná točna na Bílé cestě byla zrušena.

Kompletní nové jízdní řády si můžete stáhnout ze stránek provozovatele přímo do mobilu nebo tabletu.

Klasický knižní jízdní řád, kde jsou všechny linky pohromadě, už nový nebude. Klesá o něj zájem. Jedině jeho elektronická obdoba.