Když paní odmítla peníze dát s tím, že platbu za vodu pošle poštou, ubezpečoval ji, že sousedi mu již zaplatili 1800 Kč. Neměl průkazku, kterou paní požadovala ukázat, neřekl ani své jméno.

Požádal, jestli by nemohl jít na WC a nakonec jim hodil starý doklad z r. 2007, který pravděpodobně u nich sebral,“ uvedla k případu Iveta Kardianová ze Severočeských vodovodů a kanalizací, „Operátorka naší společnosti doporučila paní nahlásit případ na policii,“ dodala Kardianová.
Ve čtvrtek kolem jedné hodiny odpoledne zazvonil na dveře bytu 79leté seniorky neznámý muž s tím, že je od vodohospodářských služeb a že jde vybrat nedoplatek za stočné.

„Paní mu neuvěřila a odmítla mu peníze dát. Zachovala se velice dobře a opatrně, ale muž úspěšně zkusil další trik. Poprosil ji, zda si může dojít u ní na záchod. Ona ho pustila dovnitř. Podvodník jí při té příležitosti odcizil 800 korun z peněženky. Tu měla shodou okolností seniorka v koupelně. Policisté po podvodníkovi intenzivně pátrají,“ uvedla Hyšplerová.

Aktuální nebezpečí také hrozí kvůli sčítání lidí, počtu jejich televizorů a jejich náboženskému vyznání. Proto Alena Romová z litoměřické policie již před měsícem poprvé vyzvala v Ústeckém kraji především seniory, aby byli obezřetní v době sčítání lidu.
„Jednejte pouze se sčítacím komisařem uvedeným na doručeném oznámení, které jste obdrželi do schránky od České pošty. Na oznámení je uvedena doba návštěvy sčítacího komisaře u vás. Od 7. března navštěvují domácnosti a předávají formuláře pro sčítání lidu. Ověřte si identifikaci sčítacího komisaře. Bude mít s sebou viditelně umístěný průkaz, kterým se vám musí na požádání prokázat. Když ho sami domů nepozvete, nesmí do bytu vstoupit. Obdržíte od něj sčítací list osoby v zelené barvě.
Pokud vás neznámá osoba navštíví v nečekanou dobu, a nebudete přesvědčeni o tom, že se jedná o skutečného sčítacího komisaře, buďte opatrní, a ověřte si jeho pravost. Podvodníci jsou vynalézaví a není vyloučeno, že využijí této akce a pokusí se bezbranné a důvěřivé občany podvést,“ uvedla Romová.