Smrtelná nehoda se stala zhruba v 6:30 na frekventované silnici mezi Lovosicemi a Terezínem. "Zraněný byl odvezen sanitkou do nemocnice, silnice byla uzavřena," uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Při nehodě terénního vozidla Mazda a dodávkového automobilu zahynul mladší řidič Mazdy, zranění utrpěl i řidič dodávky, kterého odvezla záchranná služba do nemocnice.

Jak se nehoda udála šetřila na místě dopravní policie a kriminalisté.

"Žádáme všechny svědky, kteří jeli v době nehody okolo a mohli by poskytnout informace o tragické události, aby se přihlásili na kterékoliv policejní služebně nebo přímo na dopravním inspektorátu litoměřické policie," říká Jaromír Galia, vedoucí Dopravního inspektorátu PČR Litoměřice.

Nehoda na několik hodin uzavřela frekventovanou silnici a řidiče policisté odkláněli po objízdných trasách. Po nehodě, při které narazil terénní vůz do stromu, nezbylo z vozu téměř nic, co by nebylo poškozené.

U Strážek na Ústecku skončilo mimo silnici nákladní auto, další série havárií se stala ve Šluknovském výběžku.

Zde měly už ve čtvrtek značné problémy kamiony, které vázly v dlouhých kolonách na hlavním tahu mezi Svorem a Varnsdorfem.

Hlavní tahy v nížinách dnes zpravidla očištěné a místy dokonce suché, na vedlejších silnicích ve vyšších polohách ale leží ujetá vrstva sněhu s inertním posypem. Policie varovala před kluzkou vozovkou zejména na Děčínsku.