Rekonstrukce druhé traťové koleje v úseku Bohosudov-Teplice je plánována již několik let, takže z tohoto důvodu první dva železniční přejezdy budou uzavřené přibližně na 20 dní a ten poslední jmenovaný na tři dny.

Pozor na zákazové dopravní značky

V první etapě jde o přejezdy v ulicích Přítkovská a Zemská. Práce zde budou probíhat dle plánu až do 3. 4 . Objízdná trasa vede po ul. E. Dvořákové, dále po ul. J. Koziny a Stanová. Objížďka je vymezena dopravním značením.

Nejinak tomu pak bude také v druhé etapě, která se bude týkat přejezdu v ulici Emílie Dvořákové a to v termínu od 4. 4. do 7. 4. Objízdná trasa povede po ulicích Zemská a Přítkovská, dále přes obce Novosedlice a Proboštov po ul. Vrchoslavská a kpt. Jaroše.

Stavební stroje na zmíněné přejezdy již nastoupily. Zároveň se již začaly měnit koleje. Stavební ruch signalizují lidi pohybující se ve „svítících“ vestičkách na přejezdech. Je proto nutné respektovat jejich pokynů. Přejezdy jsou uzavřeny pro automobilovou dopravu, nicméně vlaky po jedné z kolejí jezdí dál. Navíc přes přejezd chodí lidi například z Proboštova do Teplic.

Uzavírky postihnou nejenom město Teplice, konkrétně především část Trnovan, ale také se musejí na komplikace připravit občané a obyvatelé Novosedlic a Proboštova, protože těch se to dotkne po dopravní stránce také.

Omezení provozu je i na kruháku

V souvislosti s omezením provozu na přejezdech je třeba také připomenout, že se staví dva kruhové objezdy Masarykova, Modlanská, Přítkovská a Okružní, Riegrova, Stanová). Takže pokud nemusíte do Trnovan, tak se jim vyhněte.

Na kruháku na Masarykově ulici se už začalo pracovat na novém povrchu, což částečně kruhák uzavřelo pro osobní přepravu. MHD projíždí bez omezení. Je třeba sledovat dopravní značky.

Po zimní pauze jsou v plném proudu práce na nové okružní křižovatce Riegrova, Okružní, Stanová. Zde pak mají být při pokládání konečných povrchů provizorně semafory.

Vedení města se obrací v této souvislosti na veřejnost, aby byla shovívavá a stavební práce přečkala. Kruhové objezdy pak mají odlehčit husté dopravě v Trnovanech.