Podvodný odečítač vody šel v domě do sklepa, který si prohlédl, ale do samotného domu se nedostal. Ostražitý muž jej nikam jinam nepustil.
Podvodníček začal v Ústeckém kraji v posledních dnech zkoušet štěstí jako fiktivní pracovník vodovodů a kanalizací. Jen během víkendu se objevil ve čtyřech domácnostech na Lovosicku a v pondělí v jedné domácnosti v Chomutově.

Vždy měl na sobě červenou bundu, byl vyšší, štíhlé postavy a hlavně se prokazoval falešným průkazem Severočeských vodovodů a kanalizací (SčVK). Pokaždé se vydával za zaměstnance společnosti a zákazníkům nabízel výměnu vodoměrů. Podle popisu měl podvodník krátké tmavší blond vlasy a bylo mu mezi 20 až 25 lety.

V neděli ho jednaosmdesátiletý senior z Lhotky nad Labem vpustil do svého domu a zatímco podvodníkovi vařil kávu, on mu sebral z předsíně peněženku s doklady a 1000 korun.

„Pohádce o výměně vodoměru za vodoměr digitální a žádost o zaplacení v hotovosti nevěřte. Zaměstnanci SčVK nikdy nevybírají peníze v hotovosti za dodané služby v domácnostech zákazníků. V případě jakýchkoliv nejasností si lze informace ověřit na lince call centra 840 111 111,“ zdůraznila Kardianová.

Čtenáři mají šanci se s policisty zúčastnit lovu na tohoto podvodníka. Policisté již mají důležitou stopu. Proto vyzývají občany, kteří pošlou podvodníka k čertu, aby se ihned ozvali policii.

„Ačkoliv na triky lidé nenaletí, měli by ihned zavolat policii. Ta může zahájit bleskově šetření,“ uvedla Veronika Hyšplerová z ústecké policie.
Podle Hyšplerové hrozí podvodníkům za vymámené peníze dva až tři roky vězení podle způsobené škody. Falešní zaměstnanci SČVK nejsou v posledních letech výjimkou. Ani brzké ranní hodiny jim nevadí. Například se nedávno jeden podvodník snažil ve 3.30 ráno přesvědčit mladou ženu, že je zaměstnancem SČVK a jde zaznamenat spotřebu vody.