Mytí ulic v Teplicích se stalo na jaře už pravidlem. Stejně tak je ale pravidlem, že někteří motoristé nerespektují dopravní značky, které zakazují parkovat právě v ulicích, které jsou pro očistu ten který den určeny. A pak se diví, když jim auto odtáhnou.

Přechodné dopravní značky jsou do vymezených ulic dle harmonogramu instalovány s předstihem. „Řidiči, kteří v uvedenou dobu svá vozidla odstaví do zákazu zastavení, riskují postih v podobě odtahu vozidla a pokuty za porušení dopravního značení," upozorňuje Ivana Müllerová, z odboru dopravy a životního prostředí teplického magistrátu.

Ulice v lázeňském městě myje společnost Marius Pedersen, která se stará na základě smlouvy s městem o pořádek v ulicích.

Pokud by se stalo, že vám odtáhnou auto, musíte si pro něj dojít. Záchytné parkoviště mají u silnice z Teplic na Dubí, u čerpací stanice ÖMV.

Jako první zamíří kropicí a zametací vozidla tradičně do oblasti sídliště na Nové vsi.

„Blokové čištění komunikací v Teplicích proběhne v termínu od 8.4. do 16.5.," informovala Teplický deník Jana Strejcovská z dopravního odboru na teplickém magistrátu.

Seznam ulic a časů najdete na stránkách města Teplice, klikněte ZDE

(pem)