Krajská zdravotní, a.s. omezuje návštěvy na vybraných odděleních ve svých pěti nemocnicích. Opatření se týká Nemocnice Děčín, Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, Nemocnice Teplice, Nemocnice Most a Nemocnice Chomutov.

"Krajská zdravotní, a.s. po konzultaci s Krajskou hygienickou stanicí Ústeckého kraje rozhodla o uzavření vybraných oddělení svých nemocnic. Omezení návštěv je preventivním opatřením, přijatým v důsledku očekávané chřipkové epidemie. Pro veškeré návštěvy budou uzavřena všechna anesteziologicko - resuscitační oddělení, jednotky intenzivní péče a dětská oddělení, s platností od pátku 20. 11. 2009 do odvolání," řekl Jiří Vondra, tiskový mluvčí Krajská zdravotní, a.s.

Prasečí chřipka na Gymnáziu Teplice - čtěte ZDE

V Česku už je prvních 95 tisíc vakcín proti prasečí chřipce.

V nejbližších dnech stát dodá očkovací látky praktickým lékařům a vakcinačním centrům.

Ve čtvrtek a v pátek se bude 45 až 50 tisíc dávek vakcíny rozvážet do ordinací praktických lékařů. Po neděli budou naočkováni chronicky nemocní pacienti, jejichž seznam ministerstvo již zkonzultovalo se zdravotními pojišťovnami. Poté dostanou vakcínu vybraní zdravotníci.


Na lidi nutné pro zajištění chodu státu, tedy například na policisty, hasiče a lidi z krizových štábů, přijde podle ministryně zdravotnictví Dany Juráskové řada až následně, pravděpodobně v prosinci.

Jak prasečí chřipku poznáme?

Onemocnění virem chřipky A(H1N1) se projevuje podobnými příznaky jako běžná sezónní chřipka člověka. Šíří
se především kapénkovou formou při kýchání, kašlání a smrkání. Branou vstupu infekce do lidského organismu je výstelka
nosohltanu a oční spojivky.Příznaky
Příznaky onemocnění jsou podobné projevům běžné sezónní chřipky

Počátek onemocnění se projevuje obvykle velmi rychlým nástupem typických příznaků:
• horečka 38 – 40 °C
• třesavka a zimnice
• únava a nevolnost
• bolesti hlavy, očí, kloubů, svalů
• světloplachost
• rýma, bolesti v hrdle, kašel
• bolest na hrudi
• zácpa, průjem, zvracení

Pokud se u Vás objeví některé z těchto příznaků a nejste osoba trpící závažným chronickým onemocněním, ZŮSTAŇTE V DOMÁCÍ IZOLACI. Při nekomplikovaném průběhu onemocnění se doporučuje léčba jako u sezónní chřipky, tj. klid na lůžku, tlumení horečky a dalších příznaků onemocnění volně prodejnými léky, dostatek tekutin a vitamínů ve stravě, popř. vitamínové doplňky.

zdroj: Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.