Školákům běží dvouměsíční odpočinek od učení. Aktovku konečně uložili na prázdniny do skříně, vysvědčení zamkli do zásuvky v pracovním stole. Někteří již dnes cestují na letní tábor, jiní se ještě ani nerozhodli, kde prázdninové volno vlastně stráví. Skutečností zůstává, že mají před sebou 1480 hodin bez učení.

Většina z nás se začne chodit koupat na koupaliště, do vodních nádrží či rybníků. Je dobré prostřednictvím stránek hygienické stanice sledovat kvalitu vody. Jedna z nejčistších je na Barboře a to v rámci celého kraje. „Jezdíme sem už celý týden. Je to tady super. Voda je sice ještě studená, ale dá se to“ řekla Deníku Romana Jánská z Teplic. Pozor na oprámy, nádrže, propadliny, tůňky, kde se lidé koupou na vlastní nebezpečí.

Domy dětí a mládeže nabízejí pro ty, kteří nemohou k babičkám na venkov nebo na delší táborové pobyty, příměstské aktivity. Například organizovanou vycházku do Botanické zahrady v Teplicích, nebo do Aquacentra, které nabízí i venkovní slunění. Naplánovány jsou také jednodenní výlety do ZOO a nebo do Německa. Stačí se jen informovat na konkrétních stránkách DDM v teplickém okrese či dalších organizacích pracujících s dětmi.