Řidičům v Teplicích se ulevilo. Skončila řada uzavírek, které komplikovaly dopravu a zhušťovaly centrum města. Průjezdné jsou ulice Libušina a Jankovcova, omezení končí také v Duchcovské ulici. Zprovozněná je nová okružní křižovatka Bílinská - Lounská - Americká.

„Výkopové práce se s firmami snažíme koordinovat především na letní prázdninové měsíce, kdy lze ve městě očekávat nižší provoz,“ říká Ivana Müllerová z teplického magistrátu.

Ale ani na prázdniny naplánované uzavírky se některým Tepličanům nelíbí. „Někdy mi to přijde, že je rozkopané celé město, a nedá se plynule projet. Chápu, že se to musí udělat, ale mohlo by to být v menším měřítku,“ míní senior Josef Janeček.

Zřejmě největší změnou v dopravě je nová křižovatka u výjezdu na Prahu a Bílinu. Přes prázdniny zde vyrostl kruhový objezd, který má zajistit bezpečnější provoz. Nový je zde sjezd z průtahu městem od Dubí a Cínovce. Jedním z těch, kdo ho bude využívat, je řidič Lukáš.

„Bydlím v Litoměřické ulici. Jezdíme nakupovat do Lidlu a dosud jsme museli projíždět městem. Nyní mohu u marketu najet na průtah a nově sjíždět až na Bílinské, což bude usnadnění,“ říká.

Teplice za úpravy na křižovatce zaplatily 25 milionů korun. A to včetně přeložení trolejového vedení. Předchozí nepřehledná křižovatka ulic Bílinská, Lounská a Americká byla často dějištěm nehod.

Takto to vypadalo na stavbě kruhového objezdu:

„Většinou šlo spíše o menší střety aut, kdy se pomačkaly plechy. Stávaly se zde ale také nehody, které si vyžádaly těžká zranění. U jedné z posledních tu na jaře zasahoval i vrtulník záchranářů,“ uvádí mluvčí policie Daniel Vítek.

O kruhovém objezdu v této lokalitě se hovořilo dlouho. „Slyšel jsem o něm už před dvaceti lety. Chvíli jsem tam bydlel a vjet do této křižovatky z Lounské nebo Americké ulice chtělo fakt odvahu a hodně času,“ zmiňuje Tepličan František Janačík.

S koncem prázdnin se pro motoristy opět otevřela Jankovcova ulice, kde ve směru od křižovatky s Masarykovou vodaři společně s plynaři přes léto vyměnili vysloužilé potrubí v zemi. Práce zde budou pokračovat v příštím roce. „Na navazující rekonstrukci chodníků a silnice už letos nezbude čas. Máme to ale v plánu hned příští léto,“ konstatovala za vedení města Ivana Müllerová.

Průjezdná je už od pátku ulice Libušina v městské části Řetenice, která slouží především jako tepna pro nákladní přepravu. Po dobu uzavírky projížděla těžkotonážní auta ve větší míře Duchcovskou a Alejní ulicí, což v centru města zhušťovalo dopravu. Důvodem pro omezení provozu zde byla výměna parovodu v zemi pod komunikací.