Po čtyřech měsících byla dokončena revitalizace prostranství před budovou A polikliniky teplické nemocnice. Zlepšily se možností pro parkování, zmizela rozbitá dlažba, vybudovala se kompletní kanalizace, nové je osvětlení, vchod do polikliniky i úprava zelených ploch. Prokoukla také nemocniční lékárna.

„Na parkovišti je teď k dispozici 121 parkovacích míst. Vzniklo 85 nových kolmých stání a obnoveno bylo 36 šikmých stání v ulici U nemocnice. Investici 9,8 milionu korun hradil Ústecký kraj a účelovou investiční dotací ve výši 4 miliony korun akci podpořilo statutární město Teplice," informoval Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s. s tím, že v investicích do teplické nemocnice se bude pokračovat výstavbou čtyř operačních sálů a nízkoprahového urgentního příjmu.

Co se podle jeho slov nepodařilo, je zabránit tomu, aby na parkovišti parkovali lidé z okolních domů, i když parkoviště by mělo sloužit především pro pacienty, kteří míří do nemocnice nebo na polikliniku. „Dnes když přijedete, je parkoviště plné. S vedením města proto budeme řešit možnosti, jak parkování omezit na určitou dobu," dodal.

Primátor Jaroslav Kubera, který byl včera se svými náměstky přítomen oficiálnímu zahájení provozu parkoviště konstatoval, že podobný problém s parkováním bývá i u marketů. „Lidé, bydlící v okolí, se budou snažit parkoviště využívat. Bylo by škoda, kdyby ho nevyužívali večer a přes noc, kdy je poliklinika zavřená. Jak je ale donutit, aby ráno, když začnou přijíždět pacienti, parkoviště opustili? Musíme najít nějaký optimální systém. Otázkou ale je, jestli to budou nějaké parkovací karty nebo automaty, kde je ale zase těžké odhadnou, jak dlouho trvá vyšetření, když je to u každého jiné," uvedl primátor Kubera. „Je to ale určitě velký přínos. Situace už byla neúnosná. Rozbité a kluzké dlaždice byly strašné a také nový vstup a zrevitalizovaná lékárna určitě vše vylepšily," dodal.

Možnosti parkování u nemocnice se zlepší po dokončení budovy s operačními sály, u které bude parkoviště s dalšími 180 místy. „Tam bychom chtěli směřovat parkování zaměstnanců nemocnice, kteří pak uvolní místa, na kterých nyní parkují," připomněl Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní .