ČTK o tom informovala v tiskovém prohlášení. Ústřední volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík vyzval v úterý všechny členy strany v Ústeckém kraji včetně Aubrechtové, kteří nejsou schopni přestat s vzájemným napadáním a řešit věci racionální diskusí, aby zvážili své další setrvání v ČSSD.

Aubrechtová Havlová uvedla, že se myšlenkou odchodu z ČSSD zaobírala již dříve, ale zcela v jiné souvislosti, než byl útok na její rodinu. „Po 12 letech členství v ČSSD a doposud odvedené práci nemám nyní důvod odcházet, pokud se tak nerozhodnu sama,“ uvedla. Předseda ČSSD a volební lídr v kraji Jiří Paroubek v úterý oznámil, že strana podá kvůli opakovaným výhružkám některým funkcionářům strany v Ústeckém kraji trestní oznámení na neznámého pachatele.

Na výhružky si stěžovala právě manželka poslance Vlastimila Aubrechta a také rodina hejtmanky Jany Vaňhové. Oznámení řeší policie v Teplicích a Chomutově.

Důvodem k výhružkám bylo podle Aubrechtové Havlové vykonstruované spojení manželů Aubrechtových s články, které probírají schopnosti a metody šéfa ČSSD v Ústeckém kraji Petra Bendy. Aubrechtová Havlová autorství i jinou spojitost s texty odmítla. „Nepodložené obvinění přítelkyně Aubrechtové na adresu krajského předsedy Petra Bendy bez jakýchkoliv důkazů mi v této souvislosti přijde jako naprosto neuvěřitelné a nekolegiální vůči desítkám tisíc členů sociální demokracie v celé republice,“ uvedl Tvrdík.

Aubrechtová Havlová považuje za zarážející, že nikdo z vedení ČSSD, včetně volebního manažera Tvrdíka, se na ni v souvislosti s vyhrožováním, kterému musela čelist, osobně ani telefonicky neobrátil.

ČSSD v Bílině na konci loňského roku řešila problém takzvaných černých duší. O přijetí do strany požádalo v krátké době téměř 100 lidí. Případ řešila i Ústřední kontrolní komise ČSSD, velká pochybení nenašla. Doporučila znovu projednat přihlášky, které byly podány opakovaně, přihlášky zájemců, kteří se nedostavili na prosincovou schůzi a ty, o kterých se ještě nejednalo.

„Stav je takový, že náboru takzvaných černých duší bylo zabráněno ostražitostí předsedkyně bílinské ČSSD,“ uvedl tento týden v tiskové zprávě vedoucí sekce PR a marketingu ČSSD Petr Dimun. „Takové prohlášení přijímám jako pravdivé a po všech kontrolách ze strany příslušných stranických orgánů jednoznačně potvrzené,“ uvedla Aubrechtová Havlová.
Vyděrači údajně oslovili formou SMS zpráv kvůli některým článkům i druha hejtmanky J. Vaňhové.