DUBSKÉ SLAVNOSTI


Dubské slavnosti pokračují o víkendu kulturním programem ve Sportovním areálu v Bystřici. V sobotu se návštěvníci můžou těšit na koncert zpěvačky Heleny Vondráčkové, kterou doprovodí skupina CharlieBand, Petra Kotvalda se skupinou Trik, na skupiny Nebe, Docuku a skupinu Laura a její tygři. Neděle bude patřit zpěvačce Debbi, Marcele Holanové, Radimu Hladíkovi a jeho skupině Blue Effect a úplnou tečkou bude koncert Bohouše Josefa se skupinou Burma J. Dubským dětem bude patřit sobotní dopoledne na prostranství před Domem porcelánu s modrou krví. V neděli se koná od 10 hod. už VI. ročník soutěže historických vozidel o Pohár starosty města Dubí. PROGRAM AKCE ZDE
Součástí slavností jsou už tradičně Porcelánové trhy Českého porcelánu. Úderem deváté hodiny se v sobotu otevře hlavní brána dubské porcelánky pro všechny, kteří mají zájem vidět, ale také si pořídit křehkou krásu vzniklou v závodech Českého porcelánu. V jednotlivých stáncích umístěných na dvoře areálu budou až do 17 hodin zaměstnanci společnosti Český porcelán v Dubí předvádět a nabízet výsledky své práce. včetně novinky letošního roku – květináče, tedy i ty s cibulákovým dekorem.

CASANOVA SE ŽENÍ
V sobotu 27. srpna se bude konat na zámku Duchcov Hradozámecká noc 2016, tentokrát pod názvem Casanova se žení. Bude se hledat nevěsta. Oživené prohlídky zámku s Divadlem V Pytli a Casanovou v podání Petra Stolaře slibují program plný legrace i lechtivých překvapení. Hudebně-taneční program se sólistou a choreografem Severočeského divadla Vladimírem Gončarovem, roztančí Valdštejnský sál od 18 do 19 hodin. Návštěvníci uslyší řadu slavných árií a milostných písní, kterými klasický hudební repertoár obohatili Giovanni Paisiello, Gioacchino Rossini, Camille Saint-Saëns, Nikolaï Rimski-Korsakov, Jacques Offenbach a další proslulí autoři. Následovat budou oživené prohlídky vždy po dvaceti minutách od 19 do 20 hodin. Trvání jedné prohlídky je cca 60 minut.

SLAVNOSTI MODLANSKA


Obec Modlany se po osmi letech vrací k tradici slavností, s novodobým označením Slavnosti Modlanska. Připomínat si tak chtějí jednotlivé své obce, které spadají pod správu Modlan.
Slavnosti v areálu Baníku Modlany začínají v sobotu ve 12 hodin vystoupením zdejší Mateřská škola Modlanská rolnička. V následujícím programu vystoupí: Patrola Šlapeto, Retrosong, Pontiac, Josef Vágner, Olympic Revival. Večer pak má být ohňostroj a diskotéka v areálu Baníku Modlany. Programem bude provázet Radek Jirgl. Součástí slavností bude také program pro děti, například malování na obličej, Dětský ráj Natálka, ale také ukázka modlanských hasičů, přehlídka leteckých modelů a historický scénický šerm skupiny Ortel. Chybět nebude stánkový prodej. Nebude se platit žádné vstupné.

KÁRY V HÁJIV Domaslavicích se připravovali na závod kár Zdroj: Deník/ Z. Traxler

S libovolnými vozítky se můžete zapojit do závodu z kopce v sobotu 27.8. od 14 hodin v Háji u Duchcova, v horní části ulice Ke Knížáku. Alegorické vozy jsou vítány. Zábavným odpolednem s živou hudbou a atrakcemi pro děti se Petr Stolař a jeho Divadlo V Pytli rozloučí s prázdninami.

ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA NA HRADĚ

Město Krupka zve všechny děti i dospěláky na zábavné odpoledne na hradě Krupka, které se koná v neděli 28. srpna a začne divadelním představením - pohádkou Šípková Růženka ve 13 hodin. Příběh princezny, která na 100 let usnula Vás jistě pobaví, tak jako všechny hry v podání oblíbeného souboru BEZEVŠEHO z Postoloprt.
Po pohádce bude pan král pasovat předškoláky na Krupské školáky, tak se přijďte podívat.

TEPLICKÉ HŮLKOVÁNÍ

Ochutnat kouzlo Nordic walking, seznámit se se správnými holemi a vyzkoušet si „hůlkování" se školenou instruktorkou Blankou Parpelovou můžete v sobotu 27. srpna v 10.00 hodin a nebo ve 12.00 hodin v Teplicích na parkovišti pod Doubravkou mezi tenisovými kurty a hotelem Panorama. Zájemci obejdou společně Doubravku, podle zájmu mohou vyjít i na Doubravku, naučí se správnou techniku, s holemi si i zacvičí a společně si užijí 90 minut sobotního dopoledne. Potřebujete jen sportovní obuv a oblečení, hůlky půjčíme. Ohledně zápůjčky hůlek je rezervace nutná na tel. 608 435 931. Vyzkoušejte si dynamickou chůzi s holemi, která zlepší držení těla a zapojí 90% svalů.

GRAND PRIX TEPLICE 2016

Příznivci sportovního tance si v neděli v Teplicích přijdou na své. Taneční klub Styl Dance Teplice pořádá v Domě kultury Teplice již 13. ročník otevřené soutěže ve standardních a latinsko-amerických tancích. Jedná se o mezinárodní otevřenou taneční soutěž bez rozdílu tříd ve standardních a latinskoamerických tancích. Odpolední část bude zahájena v 11 hodin, taneční galavečer spojený s finálovým kláním začne v 18 hodin.

LÉTO S DIVADLEM KRUPKA

Za osm let své existence si přehlídka Léto s divadlem v Krupce získala své věrné diváky a každoročně přivádí do Krupky nejlepší amatérské inscenace, které v Česku v tomto roce získaly ocenění. Již potřetí přehlídka začíná představením na Růžovém hrádku a to v neděli 28. srpna od 17 hodin. Jako v minulém roce i letos vybral jako zahajovací představení ředitel Kulturního zařízení Petr Fišer divadelní hru, jejíž název DÍFČÍ VÁLKA, dává tušit, že se bude jednat o komedii, která jistě publikum pobaví a úspěšně přehlídku zahájí. Tuto autorskou hru uvede Divadelní spolek Navenek Kadaň.

VÝSTŘEL Z DĚLA

UniformovanÍ členové K. u. k. Artilerie Batterie Nr. 1, Division Colloredo Mansfeld, Vás srdečně zvou v neděli 28. srpna 2016
v 10:00 ke kapličce v Lípové ulici na pietní akt připomínající Napoleonské války v Teplicích. Pokračovat se bude k pomníku
u Doubravky. (Bitva u Chlumce a Přestanova začala v neděli ráno 29. srpna 1813. Masakr, který následoval nelze popsat slovy. Boje zuřily celé dva dny).