Sobota:

Fojtovice - Drakiáda
Spolek za obnovu Fojtovic srdečně zve na akci DRAKIÁDA, která se koná v sobotu 3. října ve Fojtovicích u Krupky. Na programu je od 12 do 16 hodin pouštění draků a rozdávání cen, od 14.30 do 15.30 možnost povozit se na koních nebo na traktorech a od 16 hodin opékání buřtů (vezměte s sebou).

Hrob - závodů psů
Závody psích spřežení se budou konat v Hrobu ve dnech 3.-4. října u místního hřbitova. Součástí bude i sobotní odpoledne pro děti – závod dětí se psem, soutěže pro děti, vystoupení kejklíře. Tradičně pozvali organizátoři i děti z Dětského domova v Duchcově. Vstupné se nevybírá a vidět improvizované stanové a karavanové městečko plné psů nejrůznějších plemen, které každoročně „vyroste" na louce u hřbitova, je zážitek sám o sobě jak pro malé, tak i pro dospělé diváky. Začátek 9:00.

Modelpark Suché - modely
Modelpark Suché u Modlan pořádá v sobotu akci Polétání s Jety. Bude po celý den na tamním letišti.

Duchcov – večerní zámek
Sobotní prohlídky tamního zámku potmě. Akce nese název Kámen mudrců aneb alchymie jak ji ještě neznáte. V 19.00 a 20.00.

Osek – Dožínky
 ,,Dožínky" jako poděkování za úrodu, připravil na sobotu 3. října cisterciácký klášter Osek za spolupráce správy kláštera, města Osek – ITC Osek a Spolku přátel kláštera.
Akce je tradičním setkáním obyvatel Oseka, kteří si přijdou popovídat, mnozí přinesou i vlastní výrobky k pohoštění.
Občerstvení a setkání všech ,,lidí dobré vůle" bude u klášterního pivovaru od 17 do 21 hodin.
Zájemci se mohou zúčastnit prohlídek kláštera:
8.30-10.00 prohlídka Romanika – klášter románský
Dr. Mario Feuerbach (rezervace nutná v ITC Osek, v počtu maximálně 25 osob, vstupné 150,- Kč), vychází se z ITC
8.30 – 10.00 prohlídka kláštera ČJ včetně opatského sálu maximálně 50 osob v ČJ, vychází se z ITC Osek
10.00 – 11.30 Mše svatá v klášterním kostele
12.00 – 13.30 prohlídka kláštera ČJ a NJ včetně opatského sálu, maximálně 50 osob na prohlídku v jednom jazyce, vychází se z ITC Osek, vstupné 150,-Kč
13.30 – 15.00 prohlídka Romanika – klášter románský
Dr. Mario Feuerbach, (rezervace nutná v ITC Osek, maximálně 25 osob), vstupné 150,- Kč, vychází se z ITC
16.00 prohlídky klášterních zahrad v NJ s Mathiasem Lanzerndorfem, v ČJ s MVDr. Jindřichem Koskou pro dvě oddělené skupiny, jedné do počtu 60-ti osob, vychází se od brány pod hodinovou věží
17.00 – 19.00 – koncert v klášterním kostele.
Účinkují: PAVLA ŠVESTKOVÁ, mezzosoprán a DRAHOMÍRA MATZNEROVÁ, varhany.

Krupka (Bohosudov) - charitativní běh
Organizátoři z řad studentů a pedagogů Biskupského gymnázia, ZŠ a MŠ Bohosudov zvou všechny na další ročník Charitativního běhu Krupkou, který je pořádán pod názvem Pomáháme teplické nemocnici.
„Přijďte se v sobotu 3. října proběhnout Krupkou, podpoříte jedno z vybraných oddělení nemocnice v Teplicích! Děkujeme," zvou organizátoři.
Startovat mohou všichni, s kočárky i s pejsky na vodítkách. Startovné pro soutěžící je 50,- Kč. Slavnostní zahájení je v 9.40 hodin. Soutěží se ve třech kategoriích.

Hrobčice - křest sbírky místních povídek
Hrobčice – Obec Hrobčice ve spolupráci s občanským sdružením na záchranu kostela Sv. Jakuba v Mrzlicích si Vás dovolují pozvat na slavnostní křest českého vydání sbírky povídek v sobotu 3. října od 16 hodin ve společně zachráněném Mrzlickém kostele. Jako hudební doprovod vystoupí sopranistka Jana Papíková. V kostele budou vystavena díla žáků ZUŠ Moskevská z Mostu. Obrázky si návštěvníci budou moci zakoupit a podpořit záchranu kostela, který byl již na mapách označován jako zřícenina kostela. Sobotní slavnostní křest knihy je krásnou tečkou za projektem realizovaným Obcí Hrobčice a spolkem Heimatkreis Bilin – překlad sbírky povídek vydané již po třikrát v Německu a nyní poprvé v Česku. Projekt byl podpořen Česko-německým fondem budoucnosti.

Žalany - sousedské odpoledne s výměnou knih
Setkání v sýpce – letos pod názvem: „PŘIJĎTE OCHUTNAT".
Kdy – 3. 10. 2015
Kde – v bývalém statku Tesaříků ve staré sýpce na návsi
V kolik – ve 14.00 hod.
Na organizaci se podílejí žáci ZŠ a MŠ Žalany a Vy budete moci za drobný peníz ochutnat dobroty, které pro Vás společně s mateřskou školou připravili.
Program:
- ochutnávka domácích produktů (dle sortimentu a cen jednotlivých stánků),
- lisování a ochutnávka jablečného moštu,
- výtvarná dílnička pro děti.
Abychom potěšili i naše duše, nabízím vám, že můžete přinést vaše staré knihy, které už nechcete, ale někoho možná potěší. A vy si na oplátku zase můžete zdarma odnést knihy, které tam ze stejného důvodu přinesl váš soused.
Celý program bude doprovázet hra na harmoniku.
Během celé akce bude v provozu místní hospoda.
Přijďte se podívat a potkat se sousedy.

Lahošť - drakiáda a štrůdl
Od 15 hodin se koná druhý ročník drakiády na místním fotbalovém hřišti v Lahošti. Pro děti odměny a pamětní medaile. K dispozici štrůdl. Pokud ho někdo chce darovat, může ho přinést nakrájený s sebou na hřiště. 

Neděle:

Bystřany - koně
Na kolbišti v Bystřanech, u silnice směrem na Úpořiny, se v neděli od 9 hodin dopoledne konají Hobby závody, jízda zručnosti a skoky přes překážky.

Cínovec – drakiáda
Prostor fotbalového hřiště na Cínovci bude v neděli od 14 hodin hostit zábavné odpoledne pro všechny. Každé dítě dostane buřta a bramboru na opečení. Bude praktická ukázka modelů letadel a autíček. Soutěžit se bude o nej draka.

-------------------------
Přejeme krásný víkend. Pokud víte o dalších akcích a chcete se o ně podělit s ostaními, pište do komentářů.
Příště můžete dát vědět na teplicky@denik.cz a zařadíme to do přehledu.