Kolik by přestavba části vleku stála, mají sportovci zhruba spočítané. Přišla by na 1,5 až dva miliony korun a stihla by se přes léto. „Na horní části Slalomáku bychom vytáhli některé sloupy a vlek zkrátili tak, aby se lyžaři zcela vyhnuli pozemkům, o něž se vede spor. Na Hrobské bychom museli přemístit pomu na druhou stranu. Po přestavbě bychom byli svými plány. Určitě by se pak lépe sháněla případná finanční pomoc," dodal. Momentálně na Bouřňáku fungují jenom vleky pro děti Údolíčko a Mikeska. „Až do odvolání jsme omezili provoz. Údolíčko a Mikesku se snažíme udržet kvůli lyžařské školičce," pronesl Tetřev. Pod hlavním vlekem (kotvou i pomou) stojí stále traktory s vidlicemi. (na snímku)

Nechal je tam nedávno postavit majitel firmy Skimmer Michal Krajhanzl, kterému sporné pozemky patří. Traktory přibyly k balíkům slámy a skružím, které blokují konec vleku už od prosince loňského roku. Vlekaři se kvůli zábranám obrátili na duchcovskou radnici a žádali o tzv. navrácení do pokojného stavu. Ta souhlasila s tím, že majitelé pozemků mají zábrany odstranit. Jenže ti se 3. února odvolali. Odvolání momentálně řeší krajský úřad. „Pokud by Ústecký kraj rozhodl už teď a v náš prospěch, tak bychom vlek pustili na víkend. Ale nechci předjímat. Podali jsme znovu i návrh na vydání předběžného opatření. Soud má na rozhodnutí týden," uvedl šéf střediska.

Spor i nadále řeší právníci obou znesvářených stran. Na místě provedla šetření i policie. Padlo i trestní oznámení. Vedení zimního centra chce, aby cenu nájmu určil soud a aby délka pronájmu byla minimálně deset let.

Nabídku Skimmeru ve výši 400 tisíc považuje za likvidační a úplně mimo realitu. „V Krkonoších se platí maximálně pět korun za metr a my máme platit skoro sto korun za m2? To nejde. Středisko není tak bohaté," řekl už dříve šéf SC Bouřňák Tetřev.(kos)

AKTUÁLNĚ CO JEDE A NEJEDE

"Problém s pozemky a překážky na dojezdech vleků Doppelmaeyr (kotva) a Pomy stále zůstávájí. Z těchto důvodů i o tento víkend nebude v provozu nádherně zasněžený Slalomák, ale pouze Údolíčko a Mikeska, které slouží převážně pro lyžařské školy. Tyto lyž. školy končí svojí výuku kolem 13 hod, takže je zde prostor i pro širokou veřejnost. Stále se dá využívat Slalomáku ke sjezdu všech výstupových skialpových tras, které začínají v Mikulově. Provoz o víkendu je od 9 do 16 hod, stále za cenu vedlejší sezóny." PAVEL TETŘEV, ŘEDITEL SC BOUŘŇÁK