Poklic měl plný igelitový pytel. „Hlídka u něj zajistila 11 ozdobných poklic. Po městě se pohyboval na kole. Přivolané policii se posléze přiznal, že kryty kol odcizil z několika zaparkovaných aut," uvedl Michal Chrdle z teplické městské policie. Dodal, že on raději na vozidle používá levnější kryty, právě aby to zloděje tolik nelákalo.

Krádeže krytů nejsou žádnou novinkou. Podobně jako stěrače či autorádia patří právě poklice k žádanému zboží na černém trhu.

„Jednou jsem takto v hospodě koupil čtyři poklice. Dotyčný za to chtěl pět set. Byly jako nové," svěřil se Deníku pětačtyřicetiletý Karel, kterému rovněž předtím někdo dva kryty kol odcizil.

Své zkušenosti v diskuzích na facebooku Teplického deníku přidala Radushe Inch: „Kamarádce ukradli z VW zrovna předevčírem. Jedna poklice stojí litr."

Většinou majitelé drahých vozidel si zakládají na tom, aby měli na kolech u svých plechových miláčků originální, firemní a drahé poklice. „Pak ale také více bolí, když vám je ukradnou," upozorňuje Luboš Forejček, který se věnuje tuningovým úpravám vozidel.

Levné poklice se dají pořídit do sta korun prakticky v každém větším hypermarketu, v oddělení pro motoristy. „Nebo si vyberete na motoristických burzách, které se občas konají. Je potřeba znát rozměr kol, aby vám kryty pasovaly," radí Luboš Forejček.

Na krádež poklic stačí zloději jen několik minut. Sundá je, vhodí do pytle a odchází.

Kromě těchto případů se v poslední době objevily také krádeže kapot motoru. I to vyšetřují tepličtí policisté.