Druhá kola přijímaček připravuje většina středních škol na Teplicku. Šestnáct středních škol a učilišť nabízí široké spektrum oborů.

Zájem vzrostl

Biskupské gymnázium v Bohosudově chystá přijímací zkoušky již tento čtvrtek. Oproti prvnímu se počet přihlášených na druhé kolo výrazně zvedl. „Druhé kolo běží vlastně od okamžiku uzavření prvního. Hlásí se žáci, kteří neuspěli v prvním kole. Do 1. ročníku čtyřletého gymnázia jsme obdrželi přes 40 přihlášek. Máme lidi spíše z ústecké strany. Doplníme i třídu osmiletého gymnázia,“ říká Jan Šimek, zástupce ředitele školy. Dodává, že zájemci s průměrem známek do 1,8, a těch je většina, budou přijati bez absolvování přijímacích testů.

I Obchodní akademie láká

Obchodní akademie v Teplicích nabízí druhou šanci přijetí na 21. května. „Z prvního kola nám zbylo 23 volných míst a máme 22 přihlášených na druhé kolo,“ říká ředitel Josef Klusáček s vírou, že se podaří získat požadovaný počet studentů. Zájem je prý však menší, než jindy.

Přijímají až do září

Ředitelka Střední školy textilní v Teplicích Jaroslava Klimtová uvedla, že první kolo, které ještě není uzavřené, již dokázalo naplnit kapacitu na 60 %. „Je to srovnatelné s minulými léty.
Původně jsme chtěli druhý termín na 21. května, ale nakonec bude asi až o týden později. Určitě budeme přijímat až do začátku nového školního roku,“ upřesňuje.