I přesto, že počasí připomínalo spíše podzimní čas, přišly sem desítky lidí přivítat zimu a odstartovat předvánoční období plné nákupní horečky a vůně svařáku. Ostatně ten byl také místy na náměstí v centru lázeňského města cítit.

Moderátor a divadelník Petr Stolař tu se svým Divadlem V Pytli rozehrál příběh, kterak vlastně rok během dvanácti měsíců stárne. Takže náměstí nejprve rozkvetlo do své jarní krásy, přes letní prázdninový a teplý čas přešlo do sychravého podzimu, na který navázal právě ten současný, zimní čas.

Hudebně produkci celého sobotního podvečera doplnila svým vystoupením Petra Černocká. Ta k vánočnímu období z pohledu pohádek a filmů nepochybně patří. Kdo by neznal její Saxanu. Vánoční svátky si zpěvačka moc užívá, a pokud je čas, ráda se podívá i na pohádky. „Dárky se snažím nakupovat s předstihem, abych se pak nemusela mačkat v obchodních centrech a stát dlouhé fronty u pokladen," řekla v jednom z rozhovorů s novináři sympatická zpěvačka.

„Doufám, že všechno stihnu nakoupit ještě předtím, než začne úplný blázinec," říká.

Vrcholem sobotního podvečera byl přílet anděla, který se na náměstí mezi přihlížející snesl z radniční věže. Oblečený do bílého. Vše uzavřel ohňostroj odpalovaný ze střechy obchodního centra Galerie, které bylo partnerem celého programu. Právě v závěru celého večera se rozsvítila jeho vánoční výzdoba.

„Vůbec mi nevadilo, že se nepovedlo počasí. Kdyby byl sníh, je to sice lepší a více romantické a vánoční, ale i tak byla super zábava. Naše děti se pobavily," hodnotil po skončení sobotní akce na náměstí Svobody v Teplicích jeden z diváků, Miloš Grách.