Laureátka Ceny města Teplice obdržela diplom a umělecké dílo s odkazem na Jaroslava Kuberu, originální sošku umělce Adama Kovalčíka. „Cena města Teplice je udělována na počest Jaroslava Kubery, je udělována osobnostem, které se zasloužily o dobré jméno Teplic. Jsem moc rád za způsob, jakým MUDr. Marta Vachová pomáhá lidem a proslavuje město Teplice,“ uvedl teplický primátor Jiří Štábl. 

Návrhy na ocenění podávají občané, organizace, spolky a další subjekty, veřejnost se může podílet i na hlasování formou ankety, která se zveřejňuje na webových stránkách města. Cenu pak uděluje teplické zastupitelstvo. O předání ocenění, které proběhlo v minulých dnech v rámci slavnostního setkání v Zahradním domě Teplice, informovalo město Teplice na svém webu.

Šek pro vítězku soutěže Anděl mezi zdravotníky 2022 Martu Vachovou.
Anděl mezi zdravotníky Marta Vachová převzala šek od dcery prezidenta Zemana

Marta Vachová je primářkou neurologického oddělení Krajské zdravotní - Nemocnice Teplice. Od svých studií se věnuje problematice roztroušené sklerózy mozkomíšní (RS). Její úsilí vedlo v roce 2005 k zařazení původní ambulance pro RS do sítě RS center. Jako vedoucí lékařka v RS centru, které získalo statut Centra vysoce specializované péče pro léčbu roztroušené sklerózy a neuromyelitis optica, pracuje doposud.

Primářka teplické neurologie a vedoucí RS centra Teplice Marta Vachová.
Oceněná lékařka pomáhá lidem s roztroušenou sklerózou

Primářka pořádá odborné konference pro lékaře, lékárníky, zdravotní sestry a aktivně se věnuje charitativní činnosti. V roce 2020 získala Celostátní Cenu za podporu a rozvoj zdravotních programů a zdraví. V roce 2022 jí byla udělena cena Anděl mezi zdravotníky.

Nominované osobnosti pro rok 2023
RNDr. Zdeněk Bergman
Lucie Beyerová
Kateřina Haplová
Ing. Milan Heřmánek
Mgr. Antonín Moravec
RNDr. Zdeněk Moravec
Ing. Martin Richter
Gejza Sendrei
doc. Mgr. Vladimír Šavel
RNDr. Zdeněk Vácha
MUDr. Marta Vachová
Jiří Vondrák
doc. Petr Vronský

Zdroj: Zdroj: Město Teplice