Setkání proběhlo v zasedací místnosti za účasti primátora Jaroslava Kubery pod režijním dohledem moderátora Petra Stolaře.

„Rádi bychom touto formou ocenili úspěchy, kterých občané města Teplic a teplické organizace dosahují v nejrůznějších oblastech, a tak přispívají k dobrému jménu Teplic za hranicemi našeho města a republiky,“ uvedl primátor Jaroslav Kubera.

Šlo o první ročník této akce. Měla by se opakovat, a tak se vedení města obrací na úspěšné reprezentanty z řad Tepličanů, aby na sebe sami upozornili a mohli tak být připsáni na seznam úspěchů.

Mezi oceněnými byli například Josef Kalát a Miroslav Matěcha z TJ Hvězdy Trnovany, nebo lodní modelář Jan Jedlička či pravidelný účastník mezinárodních soutěží v radiovém orientačním běhu Jiří Suchý.

SPORT

prap. Miroslava Vaňková, DiS. – judo (POLICIE ČR)
- 13x Mistryní ČR
- 1988 – Mládežnická olympiáda v Rusku – 13. místo
- policejní MČR 2007, 2008, 2010 – 1. místo
- nominována na policejní ME ve Francii 13. – 16. 5. 2011

kpt. Dušan Jasovský, Mgr. – silový trojboj (POLICIE ČR)
- 2003 – Světové policejní a hasičské hry v Barceloně (Španělsko) – bench press 5. místo
- 2005 – Světové policejní a hasičské hry v Quebecu (Kanada) – bench press + dvojboj (bench press + mrtvý tah) 1. a 3. místo
- 2007 – Světové policejní a hasičské hry v Adelaide (Austrálie) – bench press + dvojboj 1. a 1. místo
- 2006-2009 – národní soutěže pořádané Českým svazem silového trojboje – 1 zlatá, 2 stříbrné a 1 bronzová medaile
- 2009 – mezinárodní mistrovství ČR – 6. místo
- od roku 2007 se věnuje trenérské činnosti

Jan Jedlička, Teplice – MAJÁK Borovany – lodní modelářství
- 2011 – nominován za ČR na Mistrovství světa lodních modelářů
- 2009 – Vicemistr světa
- 2003 – Mistr světa
- 2004, 2006 – Mistr Evropy
- aktuální Mistr ČR – celkem 6x

Leoš Bartoš, Teplice – člen TJ zdravotně postižených Nola - lukostřelba
- nominován na Mistrovství světa tělesně postižených v Turíně 10. – 18. 7. 2011
- 2011 – Mistr ČR ČSL v terčové lukostřelbě, Mistr ČR ČSL v halové lukostřelbě
- 2010 – 5. místo na ME Para – Archery ve Francii
- 2009 – 5. místo na MS Para – Archery v ČR

Ing. Jiří Suchý – AVZO TSČ ČR - radiový orientační běh
- 2008 MS v Jižní Korei
- pravidelný účastník soutěží v ČR včetně mezinárodních

Tomáš Štěpnička – AVZO TSČ ČR - radioamatéři
- zúčastňuje se světových závodů kde obsazuje přední místa
- od roku 2006 je držitelem rekordu v pásmu 160m

Michal Valoušek – AVZO TSČ ČR - radioamatéři
- dosahuje vynikajících výsledků
- v roce 2009 zvítězil v mistrovství ČR

Tereza Jiroutová – Klub KL Sport – plavání
- 2x 1. místo na MČR staršího žactva, 2x 2. místo
- mladší juniorská reprezentantka – účastník trojutkání – Polsko – Slovensko – Česká republika


Luděk Kieswetter – TJ Glaverbel Czech Teplice - zápas
- 6 ti násobný Mistr ČR v zápasu
- v současné době reprezentant ČR

Šimon Matějka – TJ Lokomotiva Teplice – běh na lyžích
- účastník neoficiálního Mistrovství Evropy žactva Trofej Toppolino – 2. místo

Jan Štochl – TJ Lokomotiva Teplice – běh na lyžích
- nominoval se do juniorské reprezentace
- účastník Mistrovství světa juniorů v Estonsku

Filip Žižka – TJ Lokomotiva Teplice – běh na lyžích
- člen reprezentačního družstva Olympijských nadějí
- účastník Evropského zimního festivalu mládeže v Liberci

Ing. Alois Kittl – TJ Lokomotiva Teplice - chůze
- Europacup 2010 – maratón 1. místo
- Brdská stezka 50km 1. místo
- Mistrovství ČR – ULTRA 50km 1. místo
- maratón LONGARSKA DOLINA 2010 1. místo

Alexandra Adlerová – TJ Hvězda Trnovany - atletika
- reprezentantka ČR na ME veteránů v hodu oštěpem a kladivem, běh
- pravidelný účastník mezinárodních soutěží
- 2008 1. místo v anketě o nejlepšího sportovce Teplicka, 1. místo v anketě o nejlepšího sportovce Ústeckého kraje
- 2005 San Sebastian první velká medaile
- 2006 v Linci první titul mistra světa v hodu oštěpem a 3. místo v hodu břemenem
- 2009 ME Ancona 1. místo oštěp, 2. místo břemeno
- 2010 ME Maďarsko 2. místo oštěp
- 2010 MR Třebíč 1. místo oštěp

Ing. Josef Kalát – TJ Hvězda Trnovany – atletika - běh
- 1987 první maratón v Košicích
- 2008 až 2010 - 17 maratónů, celkem absolvovaných 131
- 2009 Mistrovství Švýcarska 3. místo
- 2010 maratón v solném dole v Německu 1. a 2. místo
- pravidelný účastník mezinárodních veteránských závodů evropské i světové úrovně

Miroslav Matěcha – TJ Hvězda Trnovany – atletika – běh
- 2001 první umístění na MČR ve sportovní hale v Jablonci
- 2002 MS v Itálii 3. místo v družstvech, v krosu ve štafetě 3. místo
- 2002 veteránská olympiáda v Austrálii 2. místo
- 2003 poprvé vyhlášen v anketě Nejúspěšnější sportovec Teplicka, obhájil 5x po sobě
- 2005 veteránská olympiáda v Kanadě 3x 3. místo
- 2008 Evropská olympiáda v Mälme – 2., 4. a 5. místo
- 2010 ME v Maďarsku 8. místo
- pravidelný účastník mezinárodních veteránských závodů evropské i světové úrovně

Milan Nový – Modelářský klub MODELKLUB Teplice
- 2003 ME a MS v Maďarsku 3. místo družstev
- 2004 ME v Rumunsku 3. místo a 2. místo družstev
- 2008 Mistr Evropy (Bulharsko)
- 2010 Mistr Evropy (Turecko)
- šestinásobný Mistr ČR, za rok 2008 a 2009 vyhlášen nejlepším sportovcem
- 2007 1. místo v Českém a Světovém poháru
- 2001 úspěšně reprezentoval ČR na MS v USA


UMĚNÍ

Pavlína Trojánková – ZŠ Plynárenská
- výtvarná soutěž Životodárná voda – žákyně vybrána mezi vítěznou skupinu 15 – ti prací (celkem 849 prací), spolu s ostatními pracemi postupuje na mezinárodní výstavu do Londýna. Ve dnech 12. – 23. 9. 2011 budou práce vystaveny i v ČR – putovní výstava.

Hana Mézlová, Teplice (ZUŠ Neštěmice)
- Mezinárodní klavírní soutěž v Itálii 2011 (1. cena ve své kategoii – 97 bodů)
- Mezinárodní mozartovská soutěž pro mladé klavíristy do 11 let AMADEUS v Brně 2011 (6. kategorie do 11 let – čestné uznání)

Eva Strejcová, Teplice (ZUŠ Neštěmice)
- Mezinárodní klavírní soutěž v Itálii 2011 (1. cena ve své kategoii – 100 bodů)
- Mezinárodní mozartovská soutěž pro mladé klavíristy do 11 let AMADEUS v Brně 2011 (5. kategorie do 10 let – 3. cena)


OSTATNÍ

Jana Burdová – STUDIO EGOO Teplice
- kadeřník roku 2008, 2009
- dámský komerční účes 2008, 2009
- Avantgarda 2007, 2010
- cena tisku 2007, 2008, 2009, 2010
- cena veřejnosti 2009
- pánský komerční účes 2007
- tým roku 2007, 2008, 2009
- objev roku (Eva Husáková) 2010
- AIPP Paris 3. místo