Jako jeden z důvodů pro obnovení manželství teplický primátor Kubera uvádí jeho prudké tenisové podání. „Jednou jsem se do toho tak opřel, až mi z prstu spadl snubní prstýnek a skončil na kurtu. Přes veškerou snahu jsme ho nenašli,” uvádí s nadsázkou příležitostní sportovec, proč se s manželkou rozhodli znovu vzít.

Předají si i nové snubní prstýnky. „Které jsou dnes ovšem desitinásobně dražší, než tenkrát, ale to asi odpovídá dnešním cenám“ smutní primátor, který je opozicí radnice často označován za lakomce z Moliérovy hry, který peníze hromadí a spíš se s nimi mazlí, než aby je vydával. „Jsem prostě spořivý a říkám, že nejlépe vydělané peníze jsou ty, které se neutratí,“ potvrzuje dnes „zlatý“ ženáč svoji vlastnost šetřílka.

Svatba Jaroslava a Věry Kuberových.Láska Kuberových trvá už od dětství. Poprvé to mezi Jaroslavem a Věrou zajiskřilo v šesté třídě. „Už tehdy jsem věděl, že je ta pravá. Takže jsem si ji pohlídal,“ směje se teplický primátor.

Chodit spolu začali jako dvanáctiletí, v dospělosti o společném životě nebylo pochyb. „Zvláště, když se mi líbila její maminka,“ podotýká a přidává spolehlivý recept na šťastné manželství: „Vždycky ať se každý podívá na budoucí tchýni, jak vypadá a jak se chová. Ostatní se dá přizpůsobit," naznačuje.

Paní Věra o svém muži žertem prohlašuje, že je k neukočírování. Manželskou výdrž mu ale upřít nemůže. Květiny prý nosí i mimo oficiální příležitosti.

V pracovní pozici patří teplický primátor k workoholikům. „Rodina to respektuje. Do politiky je ale netahám. A to právě proto, že v nich doma mám dobré zázemí a velikou oporu,“ podotýká muž, který je mezi lidmi známý i jako propagátor kouření, zatímco jeho manželka naopak vystupuje jako militantní nekuřačka.

A i v tomto se snaží Kubera svoji ženu respektovat. Kouřit kvůli ní nepřestal, ale alespoň se doma snaží uklidit s cigaretou do kotelny. „Stejně to ale cítí,“ povzdechuje si. „Ona to zavětří, i když jsme na houbách a je ode mne sto metrů,“ směje se.

Manželka Věra doprovází svého muže prakticky na všechny společenské akce konané nejen v Teplicích, ale i v dalších městech regionu.

Primátorský pár je proslulý tanečními figurami, které patří ke zpestřením městských plesů. Tanec nevynechají ani při sobotní oslavě. Na svatbu po padesáti letech se Kubera podle svých slov těší. „Půlstoletí je krásná doba,“ uzavírá.

Prohlášení manželů Kuberových:
Vážení přátelé, 13. září 1968 byl v Československu přijat zákon umožňující oficiální existenci pouze těm organizacím, které jsou součástí Národní fronty, Albánie vypověděla Varšavskou smlouvu, světu vládl Lyndon B. Johnson, Francisco Franco, Charles de Gaulle, Leonid Iljič Brežněv a v Československu Ludvík Svoboda. Ale hlavně je to den, kdy jsme si řekli společně ANO a rozhodli jsme se jít společnou cestou v dobrém i ve zlém a vydrželo nám to! Manželé Kuberovi