Policista, který slouží pod zdejším územním útvarem, čelí obvinění ze znásilnění ženy v Duchcově. Dokonce ji k tomu měl donutit pomocí zbraně. Hrozí mu osm let vězení a také vyhazov od policie. Uvádí to na svých stránkách Blesk.cz s tím, že policista vše popírá.

Vinen, nevinen…


Zajímavé na tom je, že si na znásilnění prý nestěžovala samotná žena, která v případu figuruje, nýbrž to měl udělat její přítel, kterému se svěřila. Policista už dokonce pobyl nějaký čas za mřížemi v policejní cele. Prý aby nestihl ovlivnit svědky, kteří jsou s případem seznámeni. Už je ale venku. „Vyšetřován je na svobodě," potvrdila sdělovacím prostředkům Radka Sandorová, tisková mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů, která případ vyšetřuje.

Podle dalších informací, které v Duchcově kolují, mělo dojít ke znásilnění při výslechu, který ovšem probíhal pod kamerami.

Zda policista bude teď muset svléknout uniformu, nebo mu bude uznána presumpce neviny do rozhodnutí soudu, se rozhodne tento týden. Případ zůstává v Praze, na Generální inspekci bezpečnostních sborů. Daniel Vítek, mluvčí teplické policie, kam uvedený policista služebně patří, v pátek odpoledne pouze uvedl, že vedení ještě nerozhodlo: „Krajský ředitel se v současnosti seznamuje se spisem a teprve až po jeho vyhodnocení rozhodne o případných personálních opatřeních," uvedl k případu mluvčí teplické policie. Další info tedy bude v průběhu týdne.

Na druhou stranu, pokud se prokáže, že policista je nevinný, čekají zlé časy ty, kteří ho udali. Bude zcela určitě požadovat nějakou satisfakci.