Místopředseda zrušené DS Petr Kotáb v tiskové zprávě informoval, že akce se uskuteční pod hlavičkou občanské iniciativy DS – Dost soudruhům!. Policie připravuje na středu zvýšená bezpečnostní opatření.

„Komunistická strana Čech a Moravy se na svých webových stránkách přiznala, že vznikla z podnětu zločinecké organizace KSČ. Občanská iniciativa DS – Dost soudruhům! nemůže připustit, aby se takováto organizace v předvečer tragického výročí prezentovala na veřejnosti,“ tvrdí ve zprávě Kotáb.

Krajský předseda komunistů Oldřich Bubeníček ČTK řekl, že KSČM je novou stranou, která vznikla před 20 lety. Podle něho funguje v souladu s platnými zákony a demokratickými principy. Uvedl, že akci, jakou pořádají ve středu, dělají komunisté v Teplicích třikrát do roka. Nejde prý o připomenutí února, ale o ryze předvolební akci. Dodal, že ji mají řádně nahlášenou.

Mluvčí teplické policie Ilona Novotná řekla, že o chystaném protestu příznivců DS vědí. Policie prý bude připravená v případě výtržností a porušení zákonů proti protestujícím zasáhnout.

Nejvyšší správní soud Dělnickou stranu rozpustil minulý týden ve středu, Odůvodnil to tím, že v jejím programu, idejích a symbolech nalezl xenofobní a šovinistické prvky, rasistický podtext a návaznost na nacionální socialismus, tedy ideologii spojenou s Adolfem Hitlerem. Strana podle soudu také podněcuje k násilí a usiluje o radikální změnu demokratického zřízení. Do letošních voleb půjdou představitelé DS pod hlavičkou spřízněné Dělnické strany sociální spravedlnosti.