„K projektu budou vydány také turistické pasy, do kterých budou turisté sbírat razítka a mohou s vyplněným pasem soutěžit o zajímavé ceny. Jejich distribuce na vybraná informační centra proběhla během prvního prázdninového týdne," řekla Kateřina Pourová z Destinační agentury Krušné hory.

Zážitkový okruh v Krušných horách a podhůří je připraven pro všechny, kteří mají rádi tajemná místa s příběhem, ze kterého trochu mrazí, rádi objevují nová zákoutí v českých krajinách a jsou také lovci kešek. S uceleným okruhem tajemných míst geokešingu v Krušných horách se mohou zájemci seznámit v krátkém filmu.

Deset krátkých sedmiminutových hraných filmů natočených na konkrétním místě v destinaci s tajemným, hrůzostrašným či strašidelným příběhem zavede turisty napříč celými Krušnými horami a podhůřím do historie a představují jim krásná a turisticky zajímavá místa. Komu nestačí se zapsat do logbooku v kešce, ale chtěl by na prázdninové dobrodružství v Krušných horách také další vzpomínku, může si v informačních centrech v Krušných horách vyzvednout zmiňovaný turistický pas Krušné horory.

Do pasu pak stačí sbírat razítka uschovaná ve všech keškách okruhu Krušné horory a na konci prázdnin pas poslat na adresu Destinační agentury Krušné hory.

Pasy jsou slosovatelné a vítěze čeká ocenění. Kromě razítek Krušných hororů mohou do turistického pasu sbírat také razítka ze soutěže Severní energetické o Uhelném safari. Výtěžek z turisticky velmi oblíbeného Uhelného safari letos věnovala Severní energetická turistům v Krušných horách a podpořila tak vznik Krušných hororů.

Projekt bude pokračovat i v příštích letech například okruhem pro hendikepované kačery nebo extrémními keškami. Více informací o projektu stejně jako všechny filmy i otázky do soutěže o Uhelné safari najdete na webu: www.krusnehorory.cz. (edb)

Krušné horory krátké filmy

Vodníkův zámek příběh od rybníku Barbora

Milenci z Hradu Borek příběh od Červeného Hrádku

Tajemný hrad Rýzmburk příběh o zdejší podzemní chodbě

Kravatova jeskyně příběh z doby Třicetileté války

Muž z Medvědí skály příběh ze současnosti

Pomsta Marcebily příběh o víle Krušných hor

Loupežník Štylplotr příběh z česko německé hranice

Měděná panna příběh o dívce od Měděnce

Září 1944 Königsmühle příběh z II. světové války