Silničáři silnici pro kamiony neotevřeli od rána. "Nejhorší je asi kilometrový úsek, kde je hodně silný vítr. Jezdíme po něm s pluhy sem a tam, ale pořád se to zafoukává a sjízdný je jen jeden pruh, po kterém se jezdí kyvadlově," řekla ČTK náměstkyně krajských silničářů Lenka Holovská. Kamiony proto zůstávají z české strany odstavené v Chomutově. "Silnice je pro osobní vozidla průjezdná se zvýšenou opatrností," informovala policie na webových stránkách.

Tři kilometry před Horou Svatého Šebestiána se navíc před 10:00 srazilo s kamionem osobní auto. Nákladní auta komplikují dopravu i jinde na Chomutovsku. Na silnici číslo 568 u Kadaně převrácený kamion silnici zcela zablokoval. Znovu zprovozněná by podle policie mohla být v poledne. Problémy mohou být i v okolí Nové Vsi v Horách na Mostecku, kde se podle policie tvoří sněhové jazyky. V Řehlovicích na Ústecku ráno havarovalo na zledovatělé silnici auto do svodidel.

Středeční sněžení se podílelo na vyšším počtu nehod v Ústeckém kraji. Při 42 nehodách se lehce zranilo 12 lidí, žádné zranění nebylo vážné ani smrtelné. Celková škoda se vyšplhala na téměř pět milionů korun. "Nejčastější příčinou dopravních nehod byla nepřiměřená rychlost, a to ve 22 případech. V pěti případech byl příčinou nehod nesprávný způsob jízdy a ve třech případech nedání přednosti v jízdě. Nesprávné předjíždění bylo příčinou jedné nehody," uvedla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Jeden účastník dopravní nehody byl pod vlivem alkoholu.

Počasí dnes bude silniční dopravě přát o něco více než ve středu. Srážky se podle předpovědi meteorologů v Ústeckém kraji objeví jen místy, na horách častěji. Odpolední teploty se budou pohybovat kolem mezi minus dvěma až plus jedním stupněm Celsia, na horách mohou klesnou až k minus osmi stupňům. Meteorologové ale varují před ledovkou a ve vyšších polohách před sněhovými jazyky. (čtk)