„Vzal dětem to nejcenější, co v životě měly. Matku, která je milovala. Ale nebojte, v base nejspíš půjde do Valdic, a tam mu ukážou. Ti, co zabijou ženu od dětí, jsou ti nejhorší úplně vespod. Budou po něm šlapat, budou ho znásilňovat, budou ho trýznit, to mi věřte. Tomu neuteče a přesně to si zaslouží,“ reagoval na sobotní mord v Teplicích na webu Deníku Miroslav. „Dávno měl sedět! Nic takového se nemělo stát! Takový člověk nemá na světě co dělat,“ přidala se Nikola.

K tragédii došlo v sobotu dopoledne v domě na Masarykově ulici v Teplicích. Oba manželé se měli vrátit z pivnice. „Podle dosavadního stavu vyšetřování můžeme uvést, že došlo k hádce mezi manžely. Dle svědeckých výpovědí docházelo ke konfliktům již delší dobu,“ řekla k případu v neděli Helena Pšeničková, vedoucí ústecké krajské kriminálky. Právě ta celý případ převzala. Policie se nevyjádřila ani k tomu, jakým způsobem přišla smrt. Podle toho, že k napadení došlo v kuchyni, se sousedé domnívají, že za vším bude nůž. Policie pouze potvrdila, že žena nebyla zastřelena.

Již v sobotu mluvčí policie Alena Bartošová k případu uvedla, že lékař přivolaný na místo konstatoval násilnou smrt. Přesnou příčinu úmrtí ale potvrdí až soudní pitva, která má být v těchto dnech. V okolí místa, kde k vraždě došlo, nebyl nikdo ochotný hovořit s novináři. Měli strach z toho, co by mohlo přijít.

Mezi lidmi v okolí kromě toho, že za smrtelným útokem na ženu je její manžel, kolovala také informace, že prý má pověst násilníka a údajně i člověka závislého na drogách. Policie ale drogy včera oficiálně nepotvrdila.

„Nesuďte, když o tom nic nevíte,“ napsal na webu Deníku v diskuzi pod článkem o sobotní tragedii anonym.

Co potvrdil výslech manžela, již v sobotu krátce po oznámení tragedie tušili lidé z okolí domu: hovořili mezi sebou o tom, že vražda je asi důsledkem partnerského sporu. Lidé na ulici slyšeli křik, ale domnívali se, že vychází ze sousední herny.(pem, ro)