A jejím hlavním přáním je, aby se návštěvníci v nových prostorách cítili dobře a rádi zde trávili svůj čas. „Centrum by mělo být otevřené každý den. Záleží na klientech, jestli si budou přát, aby to bylo spíš dopoledne či odpoledne. Zatím tedy pevná otevírací doba ještě není stanovená, čekáme na zájem klientů,“ říká. Centrum bude nabízet takové aktivity a činnosti, o které projeví návštěvníci zájem. Zatím je v nabídce kondiční cvičení, příjemné posezení u hudby a přibýt by měly ještě různé přednášky. Vše bude vyplývat ze zájmu klientů.

Ve čtvrtek se centrum Kanape otevřelo poprvé. A bylo opravdu veselo. Zvuk kláves bylo slyšet již v chodbě domu. V samotném klubu vonělo kafíčko, senioři seděli u stolečků, povídali si a poslouchali živou hudbu. Na to, že bylo otevřeno poprvé, lze účast hodnotit jako poměrně velkou. „Jsme rádi, že to má odezvu,“ usmívá se ředitelka Tůmová a dodává, že centrum je určeno nejen pro klienty pečovatelského domu, ale i pro širokou veřejnost. Důležitá je informace, že za vstup do centra se neplatí.

A jak vůbec vznikl nápad vytvořit centrum pro seniory? Je pravdou, že v Teplicích nic podobného pro starší obyvatele nefunguje. „Viděli jsme, že ti lidé, co bydlí zde v domě, tak se setkávali na chodbě nebo před domem. Tak jsme si mysleli, že by bylo lepší pro ně vytvořit nějaké vhodnější prostředí. Požádali jsme magistrát o pronájem a vyšlo nám to,“ říká Tůmová. Na vybavení centra prý přispěl i Krajský úřad Ústeckého kraje, takže se podařilo plán uskutečnit, tedy vybavit dvě místnosti a centrum otevřít.

Centrum se zatím rozjíždí a vše se ještě bude postupně ujasňovat. Uvidí se, jaký bude zájem lidí a podle toho se dotvoří nabídka aktivit. Už nyní je však velkým pozitivem, že pro seniory vznikly příjemné prostory pro setkávání, popovídání, kafíčko i třeba již zmíněné kondiční cvičení. „No vidíte, to jsem vůbec nevěděla, že se něco takového otevřelo. Já chodím s několika známými na kafe a dortík do cukrárny. No možná se tam podíváme, když tam hrajou i nějakou muziku,“ říká seniorka Jaroslava Kličková z Teplic.