Drogy jako obživa

Strážníci se více zaměřují na městskou část Pozorka. „Tam dochází nejvíce k narušování veřejného pořádku. Problémem v dané lokalitě je složení obyvatel s vyšším počtem nepřizpůsobivých občanů, závislých na dávkách ze sociálních podpor,“ řekl velitel městské policie Dubí Tomáš Pykal a dodal: „Z toho se odvíjí i problém s distribucí omamných a psychotropních látek, které slouží některým občanům nejdříve jako přivýdělek a později jako hlavní zdroj obživy.“

Městská policie Dubí se snaží ve spolupráci s Policií ČR tento trend výdělečné činnosti co nejvíce eliminovat, ač to není náplní práce městské policie.

„Je nám jasné, že pokud bychom se tomuto problému přestali věnovat, problém s drogami by se rozrůstal do stádia, kde jakákoliv opatření by se míjela účinkem, stejně jako tomu bylo s prostitucí,“ nechal se slyšet starosta Petr Pípal.

Partička cílila na důchodce

To, že strážníci mají výsledky dokládá případ z posledních dnů. Podařilo se jim chytit partičku pěti Romů, kteří měli v plánu okrádat důchodce. „Čtyři ženy se pod různými záminkami dostávaly do bytů zejména důchodců. Využívaly jejich důvěřivosti, tipovaly co by mohly ukrást a následně zpeněžit,“ sdělil velitel MP Dubí Tomáš Pykal.

Bytaři jezdili po okrese autem. Zdaleka nepůsobili jenom v Dubí. Kvartetu žen „velel“ jeden muž. Ten jim zároveň dělal šoféra. „Od občanů jsme dostali hlášení na podezřelý vůz. Hlídka pětici pachatelů zadržela a předala státní policii.“

Stejná partička měla na svědomí i oloupení ženy před městským úřadem. Starší žena tehdy přišla o kabelku.(kos)