Horská obec Mikulov se chystá na největší kulturně-společenskou akci, která se každoročně v obci koná. Jde o tradiční masopust. Ten letošní se bude konat již tuto sobotu.

Půjde už o 24. ročník. Masopustní veselí je vždy plné masek a pohodové atmosféry. Příchozí soutěží o nejlepší masku a vrcholem akce je průvod obcí.

To v Proboštově se k obnovené tradici Masopustu vrací teprve podruhé. "První ročník mně nadchl jak účastí lidí z obce i širokého okolí, tak skělou atmosférou. Jsem ráda, že díky partě nadšenců se podařilo tuto tradici obnovit," chválí starostka Jana Čermáková.

Sraz účastníků masopustního průvodu bude v sobotu v 15 hodin před radnicí. Tam dojde k sehrání frašky ve stylu krušnohorských tradic, předání symbolického klíče od obce maškarám a taky k degustacím.

"Vyhlásili jsme soutěž o nejlepší masopustní koláč. Ochutnat může každý a účastníci průvodu pak rozhodnou, která místní hospodyňka je královnou," upřesňuje Čermáková.

Od radnice se průvod vydá na cestu obcí, připravené jsou zastávky u místních hospodářů. Veselí zakončí zábava v prostoru Proboštovské bašty. K tanci a poslechu zahraje skupina YENTAK z Roudníků. Na Baště také už od rána připraví tradiční masopustní hody.