Jisté je, že se lázeňské oslavy budou letos konat s pořadovým číslem 857. A budou v termínu 28. a 29. května. A jak každoročně podotýká vždy k článkům ohledně příprav primátor Teplic Jaroslav Kubera: „Objednáno je také slunečné počasí.“

Ostatně pro Jaroslava Kuberu je již rutinní záležitostí slavnostní zahájení, tedy myšleno tím onen oficiální akt svěcení pramenů a slavnostní úvodní projev. Na rozdíl od nového generálního ředitele Lázní Teplice v Čechách Radka Popoviče. Pro něj to bude letos premiéra a půjde vlastně tedy o novinku oproti předešlým letům. Návštěvníci zahajovacího aktu si za předešlé ročníky zvykli na duo Kubera – Weigl (bývalý generální šéf teplických lázní).
Jediné, co zatím Přemysl Šoba coby zástupce organizátora slavností pro Deník potvrdil, je ohňostroj opět s doprovodnou hudbou složenou speciálně jen pro sobotní noční divadlo na obloze nad Teplicemi. Samozřejmě bude stánkový prodej, s centrálním tržištěm na náměstí u zámku.

Ředitel DK Teplice včera také uvedl, že letošní oslavy by nikterak neměly omezit žádné plánované investiční akce v centru města. Tedy ani mediálně známé rekonstrukce Prioru a také výstavba nového centra Fontána naproti domu kultury.
Počet pódií zůstane zachován. Jde o dobře zaběhnutý systém, takže proč ho měnit. Otevřena pro návštěvníky bude věž kostela na Zámeckém náměstí, takže kdo bude mít zájem, naskytne se mu pohled na slavnosti také z ptačí perspektivy. Ostatně jako třeba vloni.