Projekce přímo na kopuli byla oproti rovnému filmovému plátnu netradiční. Ve filmu můžete například vidět Radima Neuvirta, předsedu sdružení Moře klidu, který zároveň pracuje jako hvězdář na teplické hvězdárně. K příznivcům sdružení patří například také místní principál Panoptika Maxe Fische Martin Ryba.

Film Na vodě, který režíroval Martin Ryšavý, je spojením ironické vodní road-movie a metafyzického cestopisu. Vypráví příběh několika postav pohybujících se na vodách a cestách podkrušnohorské krajiny a současně příběh krajiny, která je sama v pohybu, která je nevyzpytatelná, nejistá a nestabilní, nicméně ohromující a téměř snová. Výchozím živlem pro filmovou evokaci této tekuté, snové kvality je právě voda. Jedna ze tří samostatných linií filmu, které se ale vzájemně propojují, je spjata s místním spolkem, který si vytyčil za svůj cíl vyřešit kontroverzní otázku rekultivace vytěžených hnědouhelných dolů. A to tím, že prosadí zaplavení zbytkových jam slanou vodou z Baltu, čímž umožní vznik skutečného českého moře.

A právě projekt Moře klidu sahá až k nám na Teplicko. V Duchcově na Teplicku vznikl v roce 2014 první český námořní přístav. „Udělujeme městu Duchcov status klidomořské výspy za podpory našeho projektu," vyhlásil při slavnostním otevření předseda sdružení Moře klidu Radim Neuvirt. Pomyslný přístav na Liptické vyhlídce otevřeli právě recesisté, kteří chtějí vytěženou krajinu pod Krušnými horami proměnit na Moře klidu. Myšlenku postupně rozvíjejí a okolní obce díky tomu získávají netradiční turistické atrakce.