Sliby chyby!

Jenomže Ředitelství silnic a dálnic rozhodlo, že na vybudování protihlukové bariéry u mimoúrovňové křižovatky u Stadic rezignuje. „Už před dvaceti lety jsme kvůli tomu posílali petici a tenkrát nám bylo řečeno, že to udělají po dostavbě dálnice," popisoval to starosta Řehlovic Josef Macháček.

Podle něj na bariéry dokonce vznikla i projektová dokumentace a měly být postavené v roce 2012. „Na kolaudaci sjezdu jsem se ptal lidí z ŘSD, proč to ještě není postavené a oni mi řekli, že po posledních měřeních se ukázalo, že to není tak hrozné a že od toho upustili."

Redakce Ústeckého deníku se tedy ohledně protihlukových bariér obrátila s dotazem na ŘSD. „V rámci platných stavebních povolení budou v okolí Řehlovic vybudována protihluková opatření, a sice objekty A 858 a A 859, protihlukové stěny Řehlovice," odpověděla mluvčí Nina Ledvinová. „Tyto objekty se budují poslední a jejich montáž trvá v řádu několika měsíců."

Na to starosta Macháček reagoval s tím, že to jsou ta, co mají stát na mimoúrovňové křižovatce v Řehlovicích. „Tím potvrdili, že ve Stadicích je nepostaví," dodal.

Ekologové

Situaci komentoval i Marián Páleník z platformy Lepší Ústí. „Jsou i větší prasárny," podotkl k tomu. „Před lety objížděli všechny ty postižené obce, aby se nestavěly obchvaty, že se to vyřeší rychle dostavbou dálnice. Hlavně, že dnes všechno hází na ekology."

Co se Řehlovic týká připomněl ještě, že před patnácti lety chtěli místní vysázet alej stromů jako bariéru. Na to starosta Macháček řekl, že se to nakonec podařilo. „To ale zase chrání jenom Řehlovice a ne Stadice. Bohužel," dodal.