Tepličtí policisté zastavili v minulých dnech vozidlo s nadměrným výfukovým kouřem, při kontrole zjistili zásah do výfukového potrubí. Na stanici technické kontroly pak bylo veselo. Vozidlu byla okamžitě ukončena technická a řidič bude řešen za přestupek.

Co se stalo? Hlídka z obvodního oddělení Prosetice spatřila projet vozidlo, kterému se od výfuku valil hustý černý dým. "Vozidlo zastavila a zjistila, že řidič má na autě viditelný zásah do výfukového potrubí. Policisté přivolali kolegy z dopravní policie, kteří mohou vyzvat řidiče k provedení technické kontroly," zmínila mluvčí policie Ilona Gazdošová.

Pád zdi v Jungmannově ulici v Teplicích.
VIDEO: V Teplicích se zřítila na auta opěrná zeď hřbitova, škoda je skoro milion

Jelikož STK byla nadohled od místa zastavení, ocitlo se vozidlo během několika minut na kontrole emisí. "Tam bylo zjištěno desetinásobné překročení emisních limitů. S okamžitou platností byla u vozidla ukončena technická způsobilost a hlídkou dopravních policistů odebráno osvědčení o registraci vozidla," dodala mluvčí. Řidič si podle ní musel nechat vozidlo na své náklady odtáhnout a bude řešen za přestupek proti zákonu o provozu na pozemních komunikacích.

Tohle vám možná uniklo

Sesunutá zeď zavalila auta v Teplicích

Zdroj: Deník/Petr Málek

Více zde: V Teplicích se zřítila opěrná zeď hřbitova, škoda je skoro milion