Jak se při natáčení videa, které můžete vidět na našich webových stránkách www. teplickydenik.cz shodli zástupci Střední školy technické AGC a Gymnázia J. A. Komenského v Dubí, možnost prezenatce a přímého kontaktu s potenciálními žáky a jejich rodiči velmi vítají. Mohou na místě poskytnout veškeré informace a zodpovědět dotazy na vše, co se studia na jejich škole týká. Užitečná je i možnost konfrontace s dalšími školami.

Některé školy si na Šanci připravily i praktické ukázky toho, co se děti mohou v konkrétním studijním či učebním oboru naučit ať už to byla přehlídka vlastnoručně vyrobených modelů nebo třeba dobroty těšící zrak i chuťové buňky od žáků hotelovky.

VIDEO, FOTOGALERIE ZE ŠANCE ZDE

Teplická průmyslovka ukázala na přehlídce Šance 2010 nový směr, kudy se bude pohybovat technika nejen ve světě, ale třeba i výuka samotná. Ačkoli to byl zatím jenom malý model Hydrogenu, jezdí opravdu na vodu.

Nicméně jak prozradil ředitel průmyslovky Vlastimil Klobása, trochu počáteční elektrické energie (např. ze slunce) k vývoji té další potřebuje. Vše se odehrává v palivovém článku, což je elektrochemické zařízení vytvářející elektrickou energii.

„Dnes se nejvíce mluví o kyslíko-vodíkovém palivovém článku, což byl právě ten, který byl umístěný v modelu autíčka a který zde po krátké přípravě (nabití) jezdil opravdu na vodu, no pro zasvědcené na vodík a to vždy zatím jenom asi 20 sekund,“ dodal ředitel Klobása. (red)