„Pracovníci ČEZ Měření v Teplicích si pro svou práci zvolili cargo verzi elektromobilu Peugeot iON a od včerejšího dne tento vůz využívají oficiálně při svých výjezdech na montáže měřicích přístrojů či při kontrole jejich provozu," informovala Soňa Holingerová, mluvčí Skupiny ČEZ pro severní Čechy.

Cargo verze elektromobilu má podobné parametry jako verze čtyřsedadlová, pouze zadní sedadla nahradil větší úložný prostor. I proto technici snadněji přepraví veškeré potřebné nářadí a elektroměry.

„Elektromobil jsme se rozhodli zakoupit na základě předchozích zkušeností, které s těmito vozy máme. Jejich provoz v rámci naší pracovní náplně a míst, kam se technici každý den vydávají, jsme testovali již od března letošního roku v Ostravě a osvědčil se," říká Filip Secký, generální ředitel společnosti ČEZ Měření.

Elektromobil má nízké provozní náklady, jízda na 100 kilometrů vyjde zhruba na padesát korun. Při jízdě neprodukuje CO2, ani jiné emise a údržba je oproti automobilům na tradiční paliva jednodušší.

Po Teplicích využívají elektromobil také u ČEZ Měření v Pardubicích, Olomouci, Hradci Králové a Ostravě. U posledního jmenovaného města se jedná již o druhý elektromobil. S tím prvním najezdili ostravští technici ČEZ Měření za sedm měsíců jeho využívání tisíce kilometrů.

Peugeot iON je městský automobil, který je co do výkonu a nabízeného místa srovnatelný s běžným malým vozem se spalovacím motorem. Cílem ČEZu je přispět k rozvoji zcela bezemisní dopravy v Česku a testovat dopady elektromobility na distribuční síť.

Maximální výkon: 47kW (64k)

Typ akumulátoru: LiFePO4

Kapacita akumulátoru: 16kW

Životnost AKU: až 2000 cyklů

Max. rychlost 130 km/hod

Max. dojezd 150 km

Délka: 3 480 cm

Šířka: 1 475 cm

Výška: 1 610 cm

Hmotnost: 1 080 kg